вгору

Чи буде збільшена сума реєстраційного ліміту покупця, коли ПН складена за операцією, яка відбулась до дати переходу покупця на оподаткування за ставкою 2%?

Система електронного адміністрування ПДВ (далі - СЕА ПДВ) забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку, зокрема, суми податку, на яку платники мають право зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податкові накладні та розрахунки коригування до податкових накладних (далі – реєстраційна сума), а також суми податку, що містяться у складених та отриманих податкових накладних та розрахунках коригування, зареєстрованих в ЄРПН. Це визначено вимогами п. 200-1.1 Податкового кодексу України (далі - ПКУ). 

Нагадаємо, що формула, за якою здійснюється обрахунок реєстраційної суми, визначена п. 200-1.3 ПКУ

Величина кожного із показників, що є складовими такої формули, формується автоматично та змінюється у міру надходження до СЕА ПДВ інформації, зокрема, щодо зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування до них, митних декларацій та аркушів коригування до них, зарахованих на рахунок у СЕА ПДВ коштів, поданої податкової звітності та іншої інформації, визначеної п. 200-1.3 ПКУ, яка впливає на показники складових формули.

Складовою формули, за якою обраховується реєстраційна сума, є зокрема, показник SНаклОтр - загальна сума податку за отриманими платником податковими накладними, зареєстрованими в ЄРПН, податковими накладними, складеними платником податку відповідно до п. 208.2 ПКУ та зареєстрованими в ЄРПН, та розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в ЄРПН (п. 200-1.3 ПКУ).

Важливо! Згідно з пп. 9.5 п. 9 підрозд. 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ платникам єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, реєстрація платником ПДВ є призупиненою.

Не враховуються під час розрахунку показника SНаклОтр суми податку за отриманими платником податку ПН/РК, зареєстрованими в ЄРПН, що складені за операціями, дата виникнення податкових зобов’язань за якими припадає (припадала) на період, протягом якого платник податку застосовував спрощену систему оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, встановлених п. 9 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ. Це передбачено п. 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженого постановою Кабміну від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі - Порядок № 569). 

Отже, для осіб, реєстрація яких платником податку є призупиненою відповідно до п. 9 підрозд. 8 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, обрахунок показників, визначених п. 9 Порядку № 569, призупиняється на період використання особливостей оподаткування та продовжує обраховуватися після відновлення реєстрації відповідних осіб платниками податку з 1 числа місяця, наступного за місяцем, у якому припинено використання особливостей оподаткування.

Таке роз'яснення надано на Інформаційно-довідковому ресурсі “ЗІР”, категорія 101.17.

Більше корисних новин читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.