вгору

Чи може ФОП 1 групи мати магазин роздрібної торгівлі на ринку?

Законодавчо визначено, що ФОП 1 групи можуть бути ФОП, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню. При цьому обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати (на 2022 рік – 1085500 грн). Ці вимоги визначені п. 1 пп. 291.4 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Крім того, ФОП 1 групи з 01.01.2022 року звільняються від обов’язку застосовувати РРО/ПРРО.

Що стосується ФОП-єдинників, які здійснюють роздрібний продаж товарів в магазинах розташованих на території ринку, зазначимо таке:

Торгове місце - площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у т. ч. ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо (наказ Держкомстату України від 26.07.2005р. № 209). До торгових місць на ринках не належать магазини та об’єкти ресторанного господарства.

Таким чином, ФОП, які здійснює роздрібний продаж товарів в магазині, що розташований на території ринку, не може бути платником єдиного податку 1 групи.

Про це повідомили податківці ДПС.

Про роздрібну торгівлю та застосування РРО/ПРРО, а також про необхідність надання інформації щодо застосування РРО/ППРО, якщо ФОП не працює у вихідний, святковий день, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.