вгору

Гарячі питання щодо РРО/ПРРО: якщо торгова точка не працює

14.01.2022

Застосування РРО/ПРРО - найгарячіша тема у 2022 році. Питань з цього приводу виникає безліч. ФОПи і бухгалтерська спільнота намагаються поділитися своїми знаннями один з одним, крім того, багато консультантів також роз’яснюють питання щодо використання РРО/ПРРО. Стрічка новин від органів ДПС також майорить заголовками «Питання дня – застосування РРО/ПРРО».

У нашому матеріалі, для зручності користувачів, наводимо деякі з цих питань щодо застосування РРО/ПРРО.

1. Чи необхідно ФОПу надавати до ДПС інформацію щодо застосування РРО/ПРРО, коли торгова точка такого ФОП не працює?

Порядок проведення розрахунків регулюється Законом України про РРО від 06.07.1995 р. № 265 (далі - Закон № 265). Так, п. 7 ст. 3 Закону 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані подавати до контролюючих органів звітність, пов'язану із застосуванням РРО та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця у разі, якщо цим пунктом не передбачено подання інформації по дротових або бездротових каналах зв'язку.

Тобто, якщо ФОП-єдинник не здійснює діяльності у конкретні дні (вихідні, святкові дні, тощо), що підтверджується відповідним наказом, то РРО/ПРРО не застосовуються та інформація по дротових або бездротових каналах зв’язку не подається.

Докладніше про застосування РРО/ПРРО єдинниками груп 2–4 у 2022 році можна прочитати тут. А також про те, кому із ФОП дозволено працювати без РРО/ПРРО. – у нашому матеріалі.

2. Який документ вважається розрахунковим документом?

Розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, видатковий чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, операцій з видачі готівкових коштів, отримання (повернення) коштів, тощо, створений в паперовій та/або електронній формі та зареєстрованим у встановленому порядку РРО/ПРРО, чи заповнений вручну (п. 2 Закону № 265).

Зазначимо, що розробником ПРРО Cashalot враховуються всі вимоги законодавства щодо застосування ПРРО. Так, ПРРО Cashalot можна налаштувати відправку електронних касових чеків своїм клієнтам на пошту та SMS.

Про те, яку звітність подавати у разі використання ПРРО, як уникнути штрафів, коли не працює РРО та про відповіді на актуальні питання щодо застосування РРО/ПРРО, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.