вгору

Чи можна отримати копію податкової звітності у разі її втрати?

Порядок доступу до інформації визначено розділом ІІ Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13.01.2011 р. № 2939-VI (далі – Закон № 2939).

Конфіденційна інформація - це інформація, доступ до якої обмежено фізичною або юридичною особою, крім суб’єктів владних повноважень, та яка може поширюватися у визначеному ними порядку за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов (ст. 7 Закону № 2939).

Розпорядники інформації, які володіють конфіденційною інформацією, можуть поширювати її лише за згодою осіб, які обмежили доступ до інформації, а за відсутності такої згоди - лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини (ч. І ст. 13 Закону № 2939).

Крім того, ст. 10 Закону №2939 передбачено, що кожна особа має право, зокрема, доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.

Розпорядники інформації, які володіють інформацією про особу, зобов’язані, зокрема, надавати її безперешкодно і безкоштовно на вимогу осіб, яких вона стосується, крім випадків, передбачених законом.

Таким чином, суб’єкт господарювання може отримати (завірити) копію звітності, що була раніше подана до контролюючого органу, у випадку її втрати.

Про це нагадали податківці ДПС у Дніпропетровській області.

Нагадаємо, що користувачі програми M.E.Doc можуть формувати та направляти електронну звітність до контролюючих органів.

Підтвердженням подання та відправлення електронної звітності до контролюючого органу буде квитанція.

Адже, коли платником податків подається звіт в електронній формі, податкова у відповідь надсилає дві квитанції: «квитанція № 1» підтверджує, що звіт доставлений на сервер ДПС та «квитанція № 2» - що податкова прийняла звіт. Квитанція містить дату подання й номер, який присвоюють звіту.

Важливо! Квитанція №2 з позитивним результатом (відповіддю) підтверджує, що звіт подано.

Електронні й паперові звіти, квитанції до них зберігаються протягом 1095 днів від дати їх подання.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.