вгору

Чи необхідно складати окрему податкову накладну при здійсненні операцій за ставкою 7 %

Як ми вже повідомляли нашим користувачам, з 1 січня 2021 року запроваджена знижена ставка ПДВ у розмірі 7 % до операцій з надання послуг, перерахованих у абз. 4-7 пп. «в» п. 193.1 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ).

Зокрема, це стосується постачання послуг із тимчасового розміщування (проживання), що надаються готелями; постачання послуг із показу театральних, оперних, балетних, музичних, концертних, хореографічних, лялькових, циркових, звукових, світлових та інших вистав.

На дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 201.1 ПКУ).

Порядок заповнення податкової накладної затверджений наказом Мінфіну від 31.12.2015 року № 1307.

При складанні податкових накладних слід враховувати, що необхідність складання окремих податкових накладних передбачена тільки для операцій, що підлягають оподаткуванню, і для операцій, що звільняються від оподаткування.

Отже, у разі одночасного постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню за ставкою ПДВ 20 %, та послуг, що оподатковуються за зниженою ставкою ПДВ у розмірі 7 %, такі операції можуть бути вказані в одній податковій накладній окремими рядками.

Аналогічні роз’яснення надані листом ДПС України від 15.01.2021 року № 1142/7/99-00-21-03-02-07.

Про це повідомило Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.

Більше новин і корисних матеріалів – у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програмиM.E.Doc, а також на Telegram-каналі.