вгору

Чи передбачена відповідальність у разі подання фінзвітності за невстановленою формою?

Фінансова звітність або звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), що подаються відповідно до абз. першого та другого п. 46.2 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств (звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку) та її невід’ємною частиною.

Обов’язкові реквізити, які повинна містити податкова декларація, передбачені п. п. 48.3 та 48.4 ПКУ. Так, податкова декларація повинна включати інформацію про додатки, що додаються до податкової декларації та є її невід’ємною частиною.

Податкова звітність, складена з порушенням норм ст. 48 ПКУ, не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених п. 46.4 ПКУ.

Водночас, ч. 6 ст. 14 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» передбачено, що підприємства можуть подавати уточнену фінансову звітність та уточнену консолідовану фінансову звітність на заміну раніше поданої фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності за результатами аудиторської перевірки, з метою виправлення самостійно виявлених помилок або з інших причин. Подання та оприлюднення уточненої фінансової звітності та уточненої консолідованої фінансової звітності здійснюються у такому самому порядку, як і фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності, що уточнюються.

Якщо внаслідок виявлених у фінансовій звітності помилок підлягають уточненню показники податкової декларації, таке уточнення здійснюється відповідно до положень ст. 50 ПКУ, із поданням до уточнюючої податкової декларації уточненої фінансової звітності за відповідний звітний період.

Таким чином, подання додатків до податкової декларації, в т. ч. фінансової звітності не за встановленою формою, може призвести до невизнання такої декларації податковою звітністю відповідно до п. 48.7 ПКУ.

Статтею 120 ПКУ встановлено, що за неподання або несвоєчасне подання податкової звітності або невиконання вимог щодо внесення змін до податкової звітності передбачено застосування відповідальність до платника податків у вигляді штрафу.

Про це зазначили податківці ДПС у Тернопільській області.

Нагадаємо користувачам програми M.E.Doc, сформувати та подати податкову декларацію з податку на прибуток (ідентифікатор форми - J0100122, F0100722) та фінансову звітність: баланс (J0900108), звіт про фінансовий результат (J0900207) тощо можна в M.E.Doc. Крім того, в програмі M.E.Doc можна подавати звітність за стандартами МСФЗ

Тобто, неподання або несвоєчасне подання платником податку на прибуток Декларації (Звіту), обов’язок подання яких до контролюючих органів передбачено ПКУ, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі