вгору

Чи включається до складу доходу юрособи-єдинника ІІІ групи сума отриманої благодійної допомоги?

Основні засади благодійної діяльності в Україні регламентуються Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» від 05.07.2012 р. № 5073-VI (далі - Закон № 5073). 

Благодійною пожертвою визнається безоплатна передача благодійником коштів, іншого майна, майнових прав у власність бенефіціарів для досягнення певних, наперед обумовлених цілей благодійної діяльності, відповідно до Закону № 5073 (ч. перша ст. 6 Закону № 5073).

Отримувачами (бенефіціарами) благодійної допомоги можуть виступати, зокрема, будь-які юридичні особи, що одержують допомогу для досягнення цілей (п. 1 ч. першої ст. 1 Закону № 5073).

Водночас п. 291.2 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) визначено, що спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених розділом XIV ПКУ, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

Зокрема, юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному ПКУ (п. 291.3 ПКУ).

Зверніть увагу! Тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розд. XIV ПКУ застосовуються з урахуванням особливостей, визначених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Так, відповідно до пп. 9.4. підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку третьої групи, які використовують особливості оподаткування, встановлюється у розмірі 2% доходу, визначеного відповідно до ст. 292 ПКУ.

Доходом платника єдиного податку юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі (пп. 2 п. 292.1 ПКУ).

Пунктом 292.11 ПКУ визначено суми коштів, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку.

Важливо! Суми коштів, у вигляді благодійної допомоги, отриманої платником єдиного податку третьої групи, не віднесено до переліку коштів, які не включаються до складу доходу платників єдиного податку.

Таким чином, сума отриманої благодійної допомоги включається до складу доходу юрособи - платника єдиного податку третьої групи (у т. ч., який використовує особливості оподаткування на період дії воєнного стану в Україні).

Про це повідомили податківці ДПС у м. Києві.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.