вгору

Чим переведення відрізняється від переміщення - роз'яснює Держпраці

На питання: “Чим переведення відрізняється від переміщення” надали відповідь фахівці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області. 

Нагадаємо, що згідно зі ст. 2 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) працівник реалізує своє право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Як пояснили посадовці Держпраці, переведення - це зміна умов трудового договору або однієї трудової функції працівника (професії, спеціальності, кваліфікації). 

Переведення працівника на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації, а також на роботу на інше підприємство або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, допускається лише за згодою працівника (ст. 32 КЗпП). 

https://lh6.googleusercontent.com/h_dM9k3TPrFrJLPuDh4AZ8ChbgZKBTCWt35Xg_FF8ikCxW36CnDtnq9U__FXGJFaHoq5ivWyLvrJ305B-gMT6xSpFaLHA9P_PCMfO_PG4jb0uU5jX9IiFMYAShiWgDD-MFE6_VdLcyixdQq9rLVruqA При цьому до трудової книжки вноситься відповідний запис про це

Переміщення - це доручення роботи, обумовленої трудовим договором, на тому ж підприємстві та в тій же місцевості, але на іншому робочому місці. 

https://lh6.googleusercontent.com/h_dM9k3TPrFrJLPuDh4AZ8ChbgZKBTCWt35Xg_FF8ikCxW36CnDtnq9U__FXGJFaHoq5ivWyLvrJ305B-gMT6xSpFaLHA9P_PCMfO_PG4jb0uU5jX9IiFMYAShiWgDD-MFE6_VdLcyixdQq9rLVruqA На відміну від переведення, переміщення не потребує згоди працівника, й запис до трудової книжки не вноситься

Зверніть увагу! Роботодавець не має права переміщувати працівника на роботу, протипоказану йому за станом здоров’я. 

Більше новин читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.