вгору

Єдинник групи 3 з особливостями: яка дата у заяві на перехід?

Податківці проінформували, яку дату необхідно зазначити в рядках 5.1, 5.2 заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заяви) для суб’єктів господарювання, що обрали єдиний податок з особливостями оподаткування у період дії воєнного стану в Україні, після 01.04.2022 р.

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» від 24.03.2022 р. № 2142-IХ внесено зміни, зокрема, до п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

З урахуванням внесених змін, суб’єкт господарювання вважається платником єдиного податку групи 3 з особливостями, встановленими п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, у разі подання Заяви, починаючи з 01 квітня 2022 року з наступного робочого дня після подання такої заяви.

Нагадуємо нашим читачам, що форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Мінфіну від 16.07.2019 р. № 308.

Отже, суб’єкти господарювання, які обирають єдиний податок зі ставкою 2% доходу після 01.04.2022 р. або після зазначеної дати змінюють ставку та групу єдиного податку на групу 3 зі ставкою 2%, у полі «Відповідно до глави 1 розділу XIV Податкового кодексу прошу перевести мене на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності з «» 20 року» рядка 5.1 «Обрання або перехід на спрощену систему оподаткування» або у полі «Дата, період зміни» рядка 5.2 «Зміна ставки та групи» Заяви зазначають наступний робочий день після подання Заяви.

Дата у Заяві щодо спрощеної системи оподаткування

Про це повідомила ДПС.

Про особливості застосування ставки 2% для єдинників 3 групи та заповнення заяви щодо переходу на сплату єдиного податку за ставкою 2% читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.