вгору

До уваги СГ, які здійснюють експорт окремих видів товарів!

Нагадуємо, що з 01.12.2024 р. запроваджено режим експортного забезпечення до операцій з експорту окремих видів товарів. Докладніше про це – тут і тут

Після завершення вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів та подання усіх необхідних додаткових декларацій для митного оформлення за відповідною митною декларацією з метою приведення показників податкової накладної у відповідність з показниками митної декларації може бути складений розрахунок коригування другого типу (далі – РК_2). 

У більшості випадків РК_2 складається на зменшення суми операції, вказаної у податковій накладній. 

Разом з тим, в окремих випадках, РК_2 може бути складений на збільшення суми операції, вказаної у податковій накладній, зокрема, у разі зміни курсу валют, внаслідок чого відбулося збільшення вартості експортованого товару в гривневому еквіваленті. 

РК_2 підлягає реєстрації в ЄРПН. Якщо показники податкової накладної з урахуванням поданого на реєстрацію РК_2 не відповідають показникам митної декларації, такий розрахунок коригування не буде зареєстровано. 

В ЄРПН може бути зареєстровано тільки один РК_2. 

Про це повідомила ДПСУ. 

Про особливості податкової накладної на експорт при РЕЗ та її коригування читайте тут

Нагадуємо, що у програмі M.E.Doc версії 11.02.157 реалізовано роботу з податковими накладними та розрахунками коригування експортного забезпечення: 

- J/F1211001 Податкова накладна (експортне забезпечення); 

  • - J/F1211101 Додаток №1 до податкової накладної (експортне забезпечення); 
  • - J/F1211201 Додаток №2 до податкової накладної. Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (експортне забезпечення).