вгору

Придбання або оренда МНМА, пов’язаних з оподаткуванням: що у ф. № 20-ОПП?

Податківці роз’яснили, яким чином заповнити повідомлення за ф. № 20-ОПП у разі придбання/оренди СГ малоцінних необоротних матеріальних активів (далі – МНМА), пов’язаних з оподаткуванням.

Нагадуємо нашим читачам, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за місцезнаходженням (місцем проживання) (основне місце обліку) та за місцем розташування (реєстрації) підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування (неосновне місце обліку), а також повідомляти про всі об’єкти оподаткування контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. № 1588 (далі – Порядок № 1588). Це передбачено абз. четвертим п. 63.3 Податкового кодексу України.

Об’єктами оподаткування і об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням (далі – об’єкти оподаткування), є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів.

У повідомленні про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою № 20-ОПП (далі – повідомлення за ф. № 20-ОПП) надається інформація про всі об’єкти оподаткування, що є власними, орендованими або переданими в оренду (п. 8.4 розд. VIIІ Порядку № 1588).

Під час надання повідомлень за ф. № 20-ОПП застосовується принцип укрупнення інформації, яка надається про об’єкт оподаткування. Цей принцип передбачає групування об’єктів оподаткування за ознакою їх однотипності.

Отже, у разі, якщо МНМА, якими володіє/користується суб’єкт господарювання, призначені для ведення господарської діяльності та фізично розміщені у приміщеннях платника податків (офіси, склади, гаражі, магазини, місця зберігання тощо), про які повідомлено контролюючі органи як про об’єкт оподаткування, то керуючись принципом укрупнення інформації надавати окремо відомості про них не потрібно.

Відповідь розміщена на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 116.11.

У програмі M.E.Doc реалізована форма № 20-ОПП (ідентифікатор форми J/F1312002). Як її заповнити, дивіться в інструкції від M.E.Doc.

Докладніше про особливості заповнення відомостей про об’єкти оподаткування у ф. № 20-ОПП та про нові штрафи за неподання цієї форми читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.