вгору
18.06.2021
При створенні звітності за міжнародними стандартами (далі – звітність за МСФЗ) у бухгалтерів виникає багато запитань, а саме: звідки взяти дані, як вони повинні відображатися, у якому вигляді, з комою чи без. І таких запитань безліч.
Враховуючи цю непросту ситуацію, розробник програми M.E.Doс розробив Довідку щодо заповнення полів з підказками щодо заповнення. Докладніше про це у нашому матеріалі.
Нагадаємо, що модуль Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL) призначений для підприємств, які складають фінансову звітність за МСФЗ. Крім того, модуль надає можливість формувати фінансову звітність за МСФЗ на основі таксономії в єдиному електронному форматі.
Зазначимо, що заповнювати звітність за МСФЗ необхідно з урахуванням вимог Таксономії UA XBRL МСФЗ 2020 року. Докладніше про це ми писали у матеріалі.
Для початку нагадаємо, що для створення звіту за МСФЗ користувачу необхідно в Реєстрі звітів обрати модуль Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL) та створити звіт відповідного шаблону (загальна таксономія 210_310 або 220_320, таксономія для страховиків 210_310 або 220_320, банківська таксономія). Після цього в реєстрі документів МСФЗ з’явиться пакет звітів для заповнення.
Звітність за МСФЗ на основі таксономії містить ряд таблиць з великою кількість показників. Для того, щоб подивитися, які дані і звідки потрапляють у відповідний звіт, необхідно обрати вкладку Довідка щодо заповнення полів (рис. 1).
Рис. 1
Далі, буде відображено загальну довідку по бланку, (рис.2).
Рис. 2
Після цього відкриється бланк звіту, який матиме вигляд (рис. 3)
Рис. 3
Розглянемо, яка інформація відображається в різних графах Довідки.
1) У графі Стандарт відображається інформація щодо підстави внесення даних у звіт, а саме:
Порада від M.E.Doc! Враховуючи, що на даний час відсутня інформація щодо заповнення таких показників, радимо звернутися з цього питання до регулятора.
2) У графах з описом типів показників відображається інформація щодо:
Опис типу періоду для показника - “за період” або “на дату” було докладно розглянуто в одному з попередніх матеріалів.
Позначення “дебет” чи “кредит” вказують до якої “сторони” балансу відноситься показник за своєю суттю. Показники з властивістю “дебет”, як правило, відображаються в активах балансу. Дебетовий залишок для такого показника відображається зі знаком “+”, кредитовий (якщо він можливий) - зі знаком “-”. Приклади “дебетових” показників: основні засоби, торговельна дебіторська заборгованість, грошові кошти. Показники з властивістю “кредит”, як правило, відображаються в розділі балансу “Власний капітал та зобов’язання”. Кредитовий залишок для такого показника відображається зі знаком “+”, дебетовий (якщо він можливий) - зі знаком “-”. Приклади “кредитових” показників: статутний капітал, інша кредиторська заборгованість, нерозподілений прибуток.
В XBRL існує декілька можливих форматів показників. Найбільш розповсюдженими є:
Зверніть увагу! При заповненні звітності за МСФЗ, яка вимагає внесення даних за період*, у відповідній комірці звіту обов’язково перед внесенням періоду проставляється Р, в іншому випадку при перевірці звіту буде відображатись помилка.
3) Приклади відображення типів показників у довідці:
Х на певну дату, дебет/кредит – показник цілого числа на певну дату (станом на 01.04.2021 р.);
Х за період, дебет/кредит – показник цілого числа на конкретний період (за І квартал 2021 р.);
(Х) за період, дебет/кредит – показник цілого числа, значення якого віднімається (рис. 4):
Рис. 4
4) У графі Розрахунок Довідки щодо заповнення полів є можливість бачити, які показники звіту складають підсумкову суму у звіті відповідно до калькуляції, встановленої українською таксономією (рис. 5).
Рис. 5
Більше корисної інформації щодо Таксономії 2020 та подання фінзвітності на основі UA XBRL МСФЗ 2020 року в єдиному електронному форматі, читайте у Блозі бухгалтера, в розділі МСФЗ (iXBRL) програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.