вгору

Електронне подання інформації про бенефіціарів від Президента

Президент України подав до ВРУ законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення надання інформації для цілей фінансового моніторингу», який спрощує передачу інформації про кінцевих бенефіціарних власників до ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Про це зазначено на сайті Президента.

Документ передбачає можливість електронної подачі інформації представниками бізнесу та іншими юридичними особами для фінансового моніторингу з метою протидії легалізації (відмиванню) коштів, отриманих злочинним шляхом.

Крім того, передбачається можливість автоматичної звірки поданої компаніями інформації з даними державних реєстрів, що замінить довготривалу звірку паперових документів з електронними реєстрами в ручному режимі та значно прискорить процес реєстрації.

Законопроєктом також передбачається підготовка та затвердження відповідальним органом влади детальної методології визначення кінцевого бенефіціара для юридичних осіб та проведення роз’яснювальної роботи щодо цього. Запропоновано, щоб юридичні особи мали щонайменше шість місяців для подачі інформації з моменту затвердження такої методології, а ті, хто вже подав інформацію, отримали можливість її уточнити.

Оновлені процедури подачі інформації про кінцевого бенефіціарного власника були запроваджені після ухвалення ВРУ нової редакції Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Держава збирає та відображає в реєстрі інформацію про кінцевих бенефіціарів юридичних осіб. Ця інформація необхідна для аналізу та відбудови ефективної системи протидії відмиванню коштів, отриманих злочинним шляхом, недопущення використання коштів з метою фінансування тероризму та інших тяжких злочинів.

Ініційований Президентом законопроєкт передбачає втілення всіх міжнародних зобов’язань України та водночас - максимальне спрощення для українських компаній подачі інформації та її подальшої обробки.

Про те, коли вперше слід підтверджувати інформацію про кінцевих бенефіціарів, про новий законопроєкт № 6131-2 щодо бенефіціарів та про те, що інформація щодо бенефіціарів може подаватися до 11.07.2022 р., читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.