вгору

Фінагенти, увага! Порядок застосування загального стандарту звітності CRS набрав чинності

Наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку застосування загального стандарту звітності та належної перевірки інформації про фінансові рахунки (Common Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information)» від 26.05.2023 р. № 282 набрав чинності (набрання чинності відбулось 07.07.2023 р. – ред.). 

Зазначений Порядок встановлює процедури та норми, необхідні для виконання фінансовими установами вимог щодо збору інформації про підзвітні рахунки та її належної перевірки. 

Так, зокрема: 

  • Порядок визначає перелік інформації, яку підзвітна фінансова установа зобов’язана встановлювати та включати до звіту про підзвітні рахунки щодо кожного підзвітного рахунку, який вона веде; 
  • встановлюються вимоги до належної комплексної перевірки з метою виявлення підзвітних рахунків та описуються процедури належної комплексної перевірки: 

- існуючих рахунків фізичних осіб; 

- нових рахунків фізичних осіб; 

- існуючих рахунків організацій; 

- нових рахунків організацій; 

  • встановлюються спеціальні додаткові правила для виконання процедур, зокрема, щодо покладання на документи самостійної оцінки та документальні докази, а також щодо агрегування залишків рахунків та перерахунку валют; 
  • визначається порядок виконання обов’язків підзвітної фінансової установи, в т. ч. щодо визначення статусу підзвітної фінансової установи, застосування заходів належної комплексної перевірки до фінансових рахунків, впровадження фінансовою установою правил належної комплексної перевірки фінансових рахунків для встановлення їх підзвітності для цілей Багатосторонньої угоди CRS тощо. 

Про це повідомила ДПСУ. 

Читайте більше на цю тему у Блозі бухгалтера, Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі: 

- Закон України щодо імплементації в Україні Загального стандарту звітності CRS набрав чинності; 

- Мінфін нагадує про наближення терміну запровадження Загального стандарту звітності CRS; 

- Щодо виконання фінагентами вимог Загального стандарту звітності CRS.