вгору

Фірмова кава з додаванням спиртних напоїв: що з акцизом?

Нагадуємо, що об’єктами оподаткування акцизним податком є операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (пп. 213.1.9 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).

Відповідно до п. 215.1 ПКУ до підакцизних товарів належать, зокрема, спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння).

Алкогольні напої – продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 0,5 відс. об’ємних одиниць, які зазначені у товарних позиціях 2203, 2204, 2205, 2206 (крім квасу «живого» бродіння), 2208 згідно з УКТ ЗЕД, а також з вмістом спирту етилового 8,5 відс. об’ємних одиниць та більше, які зазначені у товарних позиціях 2103 90 30 00, 2106 90 згідно з УКТ ЗЕД (пп. 14.1.5 ПКУ).

Відповідно до УКТ ЗЕД шоколад та інші готові харчові продукти з вмістом какао, в т. ч. які містять алкоголь, віднесені до коду 1806; кава – 0901, чай – 0902 та не є підакцизними.

Разом з цим, при виготовленні продукції власного виробництва необхідно дотримуватися технологічних режимів виробництва продукції (сумісність продуктів, їх взаємозаміна, режим холодного й теплового оброблення сировини тощо), визначених нормативною документацією (збірниками рецептур страв, кулінарних, борошняних кондитерських і булочних виробів, затвердженими в установленому порядку, державними стандартами, технічними умовами, а також Санітарними правилами).

Отже, суб’єкт господарювання ресторанного бізнесу не повинен сплачувати акцизний податок з роздрібної торгівлі фірмових страв, кулінарних, кондитерських та борошняних виробів, кави, чаю або шоколаду, до яких згідно з нормативними документами на їх виготовлення, затвердженими в установленому порядку, додано алкогольні напої, оскільки кінцева продукція не є підакцизною.

Про це повідомив Офіс ВПП.

Разом з тим, коктейлі, виготовлені з використанням алкогольних напоїв, якщо вміст спирту етилового в них перевищує 0,5 відс. об’ємних одиниць, підпадають під визначення алкогольних напоїв.

Продаж зазначених коктейлів кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання є операціями з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Такі операції є об’єктом оподаткування акцизним податком за ставкою 5%.

При цьому, базою оподаткування є вартість (з ПДВ та без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів) підакцизних товарів.

Відповідь розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР», категорія 114.03.

Про те, як зазначати у фіскальному чеку код товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, та коли застосовувати нові коди УКТ ЗЕД, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.