вгору

Імпорт підакцизних товарів: особливості заповнення реквізитів митної декларації в акцизній накладній

ДПСУ роз’яснила особливості  заповнення реквізитів митної декларації в акцизних накладних (далі – АН) при операціях по ввезенню на митну територію України підакцизних товарів у зв’язку із затвердженням наказу Мінфіну «Про внесення змін до Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа» від 23.09.2022 р. № 296 (далі – Наказ № 296).

Про затвердження цього наказу ми повідомляли тут.

Відповідно до п. 232.1 Податкового кодексу України обсяги отриманого палива за вантажно-митними деклараціями зараховуються до Системи електронного адміністрування пального та спирту етилового (далі – СЕА РПСЕ) автоматично на підставі оформлених належним чином митних декларацій (далі – МД) у розрізі платників податку та умов оподаткування пального за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД.

Обов’язковим реквізитом електронного інвойсу, що передається Держмитслужбою України до ДПСУ та реєструється в СЕА РПСЕ, є номер МД, який на сьогоднішній день формується відповідно до наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа» від 30.05.2012 р. № 651 (далі – Порядок № 651).

Так, Порядком № 651 визначено, що у першому рядку Графи A "Митний орган відправлення/експорту/призначення" проставляється реєстраційний номер МД за схемою:

ММММММММ/РРРР/НННННН, де 

  • ММММММММ – код згідно з Класифікатором митних органів підрозділу митного оформлення митного органу, якому подана МД;
  • РРРР – чотири цифри поточного року;
  • НННННН – порядковий номер митної декларації в журналі обліку МД у порядку зростання протягом поточного року, починаючи з одиниці.

Зазначений номер МД проставляється в розділі «Реквізити митної декларації» при заповненні та реєстрації в Єдиному реєстрі акцизних накладних за кодом операцій для складання в одному примірнику «4», платником акцизного податку під час розподілення між акцизними складами пересувними, що використовуються під час ввезення нафтопродуктів, або акцизними складами, які є ліцензійними митними складами, на яких здійснюється митне оформлення.

Відповідно до ч. шостої ст. 257 Митного кодексу України, Закону України «Про приєднання України до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами», Мінфіном затверджено Наказ № 296.

Так, Наказом № 296 вносяться зміни до зазначеної вище Графи A, а саме, автоматизованою системою митного оформлення чи посадовою особою підрозділу митного оформлення митного органу, якому подана МД, проставляється 18-значний реєстраційний номер МД, що формується за такою схемою:

"PPUAММММММНННННННК", де

  • "PP" – останні 2 цифри року, в якому прийнято МД;
  • "UAММММММ" – код згідно з Класифікатором митних органів підрозділу митного оформлення, яким прийнято МД;
  • "ННННННН" – 7-значна цифрова (цифрово-літерна) складова реєстраційного номера МД;
  • "К" – контрольний символ.

На сьогоднішній день, до внесення відповідних змін до форм документів та порядків їх заповнення, зокрема, акцизної накладної, за кодом операцій для складання в одному примірнику «4» номер МД зазначається відповідно до Наказу № 296, з урахуванням наступних вимог:

  • до графи «код митного органу» проставляється номер згідно з Класифікатором митних органів підрозділу митного оформлення, яким прийнято МД «UAММММММ»;
  • до графи «рік» – чотири цифри року, в якому прийнято МД відповідно до значення «20PP» МД;
  • до графи «№ митної декларації» – 6 перших знаків 7-значної цифрової (цифрово-літерної) складової реєстраційного номера МД "ННННННН".