вгору
08.06.2022
З 27.05.2022 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового контролю та адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» від 12.05.2022 р. № 2260 (далі - Закон № 2260). Докладніше про цей Закон ми писали у матеріалі.
Зокрема, зазначеним Законом № 2260 уточнено особливості формування податкового кредиту на період дії воєнного стану, зокрема, за звітні (податкові) періоди лютий, березень, квітень, травень 2022 року при здійсненні операцій з придбання товарів/послуг, за якими в ЄРПН постачальниками не зареєстровано податкові накладні та/або розрахунки коригування (далі - ПН/РК) до них (п. 32-2 підрозд. 2 розд. ХХ Податкового кодексу України (далі - ПКУ)).
Про це повідомили податківці ДПС у м. Києві.
Право на податковий кредит, сформований за звітні (податкові) періоди лютий - травень 2022 року на підставі первинних документів, отриманих від особи, яка на дату першої події операції з постачання товарів/послуг (відвантаження/надання товарів/послуг чи їх оплата) була зареєстрована як платник ПДВ та надалі перейшла на сплату єдиного податку за ставкою 2% доходу, зберігається за умови, що ПН/РК, складені за такими операціями, зареєстровані в ЄРПН протягом 60 календарних днів з дня відновлення реєстрації такої особи (постачальника) платником ПДВ.
Тому коригувати (зменшувати) податковий кредит за звітні періоди лютий - травень 2022 року, який сформований на підставі первинних документів та який станом на 15 липня 2022 року, не підтверджений зареєстрованими ПН/РК в ЄРПН у зв’язку з тим, що постачальник перейшов на сплату єдиного податку за ставкою 2% доходу, не потрібно. Про це говорять податківці.
Про особливості переходу на ставку 2% єдиного податку для платників ПДВ та про терміни уточнення задекларованого під час війни податкового кредиту читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.