вгору

Інформування про бенефіціарів: новий порядок прийнято ВРУ

ВРУ прийнято Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення порядку подання інформації, необхідної для проведення фінансового моніторингу” (законопроект № 6320 від 18.11.2021 р.). Про законопроект ми писали тут.

Прийнятим законом пропонується автоматизувати проведення перевірки відомостей про осіб, що є кінцевими бенефіціарними власниками юридичної особи, поданих до ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань в електронній формі, з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Скасовано вимоги щодо виключно нотаріального засвідчення копій документів, що подаються для підтвердження особи кінцевого бенефіціарного власника, скорочення випадків подання юридичними особами відповідних відомостей під час проведення реєстраційних дій.

Крім того, конкретизовано порядок визначення юридичними особами інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності.

Також юридичні особи та фізичні особи, які є засновниками (учасниками) юридичних осіб, будуть зобов’язані надавати на запити юридичних осіб інформацію, необхідну для подання юридичною особою для внесення або актуалізації в ЄДР інформації про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.