вгору

Як нарахувати лікарняні, якщо у розрахунковому періоді були дні призупинення трудового договору?

Нагадаємо нашим читачам, що обчислення середньоденної заробітної плати для надання допомоги по тимчасовій непрацездатності здійснюється відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабміну від 26.09.2001 р.№ 1266 (далі – Порядок).

При цьому Постановою Уряду від 02.12.2022 р. № 1350 до цього Порядку було внесено зміни, які набули чинності з 1 січня 2023 року. Зокрема, п. 3 Порядку передбачено виключний перелік поважних причин, за яких невідпрацьовані календарні дні виключаються із розрахункового періоду при обчисленні середньої заробітної плати. Період призупинення дії трудового договору внесено до переліку зазначених причин саме з 1 січня 2023 року

Тобто, при розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності за страховими випадками, які розпочалися після цієї дати, із розрахункового періоду виключаються календарні дні призупинення дії трудового договору. При розрахунку відповідної допомоги за страховими випадками, які розпочалися до 1 січня 2023 року, такі періоди не виключаються.

Про це повідомив ПФУ на офіційному сайті.

Про те, що у разі призупинення дії трудового договору лікарняні не виплачуються, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.