вгору

Як в декларації з ПДВ відобразити податкові зобов’язання у разі анулювання реєстрації платника ПДВ?

У разі анулювання реєстрації особи як платника податку, якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону. Ці вимоги визначені п. 184.7 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ затверджено наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі – Порядок № 21).

Згідно з абз. другим п. 9 розд. ІІІ Порядку № 21 у складі податкової декларації з ПДВ (далі – декларація) подаються відповідні додатки.

У разі формування суми податкових зобов’язань за звітний (податковий) період на підставі податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) на дату подання декларації, відомості про такі податкові накладні зазначаються у таблиці 1.1 додатка 1 «Відомості про суми податку на додану вартість, зазначені у податкових накладних/розрахунках коригування до податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та про податковий кредит з урахуванням його коригування» (Д1) до декларації (далі – додаток 1) (п. 3 розд. V Порядку № 21).

У M.E.Doc це виглядає так:

ПДВ, податкові зобов'язання, ЄРПН

Рис. 1

Крім того, операції, пов’язані з визначенням податкових зобов’язань у зв’язку з анулюванням реєстрації платника ПДВ, відображаються у рядках 4.1, 4.2 та/або 4.3 декларації. При цьому, якщо на дату подання декларації в ЄРПН не зареєстровано податкові накладні, складені за такими операціями, відомості про них зазначаються у таблиці 1.1 додатка 1.

ПДВ, податкові зобов'язання, ЄРПН

Рис. 2

Таке роз’яснення розміщено на сайті ДПСУ.

Зазначимо, що в програмі M.E.Doc можна сформувати, заповнити та подати до контролюючого органу податкову декларацію з ПДВ з додатками (ідентифікатор форми – J/F0200123).

Не забудьте в податковій накладній зазначити тип причини особливої примітки в ПН - «Визначення при анулюванні реєстрації платника податку податкових зобов'язань за товарами/послугами, необоротними активами, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту та не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності» (рис. 3).

ПДВ, податкові зобов'язання, ЄРПН

Рис. 3

В подальшому дані такої ПН будуть відображатися в декларації з ПДВ у рядках 4.1, 4.2 та/або 4.3.

Аналогічно, у рядках 4.1, 4.2 та/або 4.3 декларації у будуть відображатись дані, зазначені в РК, у разі відмітки типу причин – 10.

Важливо! У разі подання декларації за останній звітний (податковий) період особою, реєстрація платником податку на додану вартість якої анулюється, проставляється відмітка у полі «Відмітка про подання за останній звітний (податковий) період у разі анулювання реєстрації платником податку» (абз. третій пп. 2 п.1 розд.ІІ Порядку № 21), рис. 4.

ПДВ, податкові зобов'язання, ЄРПН Рис. 4

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.