вгору

Яку кількість працівників слід зазначати у рядку «Працювало за трудовими договорами» у додатку 4ДФ, якщо кількість працівників змінювалась?

Нагадаємо нашим читачам, що починаючи з І кварталу 2021 року роботодавці подають до ДПС Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок).

Порядок заповнення та подання податковими агентами Розрахунку затверджена наказом Мінфіну від 15.12.2020 р. № 773 (далі – Порядок).

Відповідно до пп. 2 п. 4 розд. IV Порядку:

  • у графі 7 «Дата прийняття на роботу» додатка 4ДФ до Розрахунку проставляється дата (число, порядковий номер місяця, рік) прийняття фізичної особи на роботу. Графа 7 заповнюється лише на тих фізичних осіб, які приймались на роботу у звітному періоді (Рис. 1);
  • у графі 8 «Дата звільнення з роботи» проставляється дата звільнення фізичної особи з роботи. Графа 8 заповнюється лише на тих фізичних осіб, які були звільнені у звітному періоді за місцем роботи, на якому вони отримували дохід у вигляді заробітної плати, або звільнені до початку звітного періоду, але отримували доходи у звітному періоді.

Для тих фізичних осіб, які не змінювали місця роботи у звітному періоді, графи 7, 8 не заповнюються.

додаток 4ДФ, кількість працівників

Рис. 1

У разі неодноразового прийняття фізичної особи на роботу і її звільнення з роботи у звітному місяці про таку особу потрібно заповнювати стільки рядків, скільки разів інформація про зміну місця роботи особи зустрічається у звітному місяці.

Навпроти напису «Працювало за трудовими договорами» у рядку 04 додатка 4ДФ до Розрахунку проставляється кількість працівників, що працюють за трудовими договорами (контрактами) у звітному періоді, по яких здійснюється нараховування доходу за ознакою «101» (пп. 1 п. 4 розд. ІV Порядку).

При цьому, якщо наприклад, станом на 01 квітня поточного року за трудовими договорами працювало 30 осіб, а протягом звітного місяця одна особа звільнилась, дві особи були прийняті на роботу, то фактично протягом звітного місяця працювало 32 особи.

Отже, якщо в окремому місяці звітного кварталу кількість працівників змінювалась у зв’язку із прийняттям та звільненням з місця роботи, то у рядку 04 «Працювало за трудовими договорами (контрактами)» додатка 4ДФ до Розрахунку слід зазначати максимальну кількість працівників, які фактично працювали за трудовими договорами протягом такого звітного місяця.

Роз’яснення розміщено на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 103.25).

Також у нагоді можуть стати такі матеріали:

Більше новин і корисних матеріалів – у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.