вгору

Критерії визначення ІТ-компаній для бронювання працівників

Мінцифри своїм наказом від 23.03.2023 р. № 30 затвердило Критерії, за якими здійснюється визначення підприємств, установ та організацій, які мають важливе значення для галузі національної економіки в сфері цифровізації (далі - Наказ № 30). Наразі зазначений наказ зареєстровано у Мін’юсті від 13.04.2023 р. № 612/39668, але він не набрав чинності.

Так, згідно з Наказом № 30 визначення підприємств, установ та організацій (далі - підприємство), які мають важливе значення для галузі національної економіки в сфері цифровізації, здійснюється за такими критеріями, зокрема:

провадять діяльність у сфері ІТ-індустрії - підприємство здійснює один або кілька видів діяльності, визначених ч. четвертою ст. 5 Закону України "Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні", в т. ч. види діяльності, визначені Кабміном відповідно до зазначеної статті, а також має (п. 3 ст. 1 Наказу № 30):

  • розмір середньої заробітної плати застрахованих осіб - працівників на підприємстві за останній календарний квартал не менше, ніж еквівалент 1200 євро за офіційним курсом гривні до євро, встановленим НБУ станом на перше число відповідного календарного місяця, що підтверджується довідкою (у довільній формі), наданою підприємством;
  • середньооблікову кількість застрахованих осіб - працівників на підприємстві за останній календарний квартал не менше дев'яти осіб, що підтверджується довідкою (у довільній формі), наданою підприємством.

забезпечує функціонування публічних електронних реєстрів та/або баз даних, національних електронних інформаційних ресурсів, інформаційних (автоматизованих) систем, інформаційно-комунікаційних систем, ведення (функціонування) яких запроваджено нормативно-правовими актами - підприємство надає (п. 4 ст. 1 Наказу № 30):

  • хмарні послуги та/або послуги із зберігання та обробки даних засобами центру обробки даних для держателів, адміністраторів, технічних адміністраторів публічних електронних реєстрів та/або власників, адміністраторів, технічних адміністраторів баз даних, національних електронних інформаційних ресурсів, інформаційних (автоматизованих) систем, інформаційно-комунікаційних систем, ведення (функціонування) яких запроваджено нормативно-правовими актами, що підтверджується інформацією щодо чинного договору про надання зазначених послуг;
  • послуги (здійснює заходи) із розроблення, створення (побудови), модернізації, розвитку, впровадження та супроводження, адміністрування (технічного адміністрування) публічних електронних реєстрів, баз даних, національних електронних інформаційних ресурсів, інформаційних (автоматизованих) систем, інформаційно-комунікаційних систем, ведення (функціонування) яких запроваджено нормативно-правовими актами, що підтверджується інформацією щодо чинного договору про надання зазначених послуг або документа, яким відповідне підприємство визначено адміністратором (технічним адміністратором), крім випадку, коли підприємство визначено адміністратором (технічним адміністратором) нормативно-правовим актом.

Підприємство визначається таким, що відповідає зазначеному критерію у разі відповідності одному або обом критеріям, зазначеним в абзацах другому та третьому цього підпункту.

забезпечують розвиток ІТ-індустрії - підприємство надає безповоротну фінансову допомогу суб'єктам господарювання приватного сектору економіки які провадять інноваційну діяльність, реалізують інноваційні проекти, здійснюють діяльність із створення технологій, діяльність, яка належить до креативних індустрій, наукову діяльність, науково-технічну діяльність - якщо розмір наданої фінансової допомоги становить не менше 30 млн. гривень за попередній календарний рік та/або в поточному році, що підтверджується інформацією щодо договорів про надання фінансової підтримки (п. 5 ст. 1 Наказу № 30);

забезпечують інформаційну протидію агресору засобами інформаційних (автоматизованих), інформаційно-комунікаційних систем, а також в мережі Інтернет - підприємство, основним видом діяльності якого станом на 01 січня 2022 року згідно з КВЕД-2010 є один з таких КВЕД: 

  • 62.01 Комп'ютерне програмування; 
  • 62.02 Консультування з питань інформатизації; 
  • 62.03 Діяльність із керування комп'ютерним устаткуванням; 
  • 62.09 Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп'ютерних систем; 
  • 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність, та забезпечує виконання заходів щодо інформаційної протидії, що підтверджується інформацією підприємства про здійснення відповідних заходів (п. 6 ст. 1 Наказу № 30).

Більше корисних новин читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.