вгору

Куди з 01.01.2023 р. роботодавцям подавати повідомлення про виплату коштів за лікарняними?

Фонд соціального страхування України (далі - ФССУ) на своєму Телеграм-каналі надав відповідь на актуальне запитання: “Куди з 01.01.2023 року роботодавцям подавати повідомлення про виплату коштів за лікарняними і чи потрібно це робити?”

Про перерахування працівнику отриманих від ФССУ коштів роботодавець звітує у місячний термін після виплати допомоги - це дозволило не лише краще контролювати використання коштів Фонду і дотримання прав застрахованих осіб, але і реалізувати ризик-орієнтовані підходи в перевірках страхувальників.

Однак, починаючи з цього року, ФССУ передав свої функції до Пенсійного фонду України та наразі перебуває у процесі припинення.

! Повідомлення про виплату працівникам коштів, отриманих від фондів (як ФССУ, так і ПФУ), необхідно продовжувати подавати.

Форма такого повідомлення та строки його подання наразі не змінились – вони затверджені постановою правління ФССУ від 19.07.2018 № 12, яка продовжить діяти до прийняття ПФУ відповідного власного порядку.

Подавати повідомлення про виплату необхідно до того фонду, від якого надійшли кошти.

Як подати повідомлення до ФССУ?

Зверніть увагу! У зв’язку з технічними причинами, пов’язаними із припиненням ФССУ, подати повідомлення наразі можливо лише у паперовому вигляді. Роботодавці можуть звернутись безпосередньо до відділення або надіслати документ рекомендованим листом.

Актуальний перелік і контакти відділень ФССУ можна знайти за посиланням.

Важливо! Якщо страхувальники зареєстровані у Луганській області, повідомлення необхідно надіслати на адресу: м. Дніпро, проспект Яворницького, 93 (отримувач: управління ВД ФССУ у Луганській області). 

Страхувальники Херсонщини мають подавати повідомлення до відповідних відділень Кіровоградського управління (контакти за посиланням вище).

Про плани-графіки проведення перевірок ФССУ на I квартал 2023 р. читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.