вгору

Механізм стягнення податкового боргу розроблено ДПС

Роками панує тенденція лише зростання податкового боргу. Це свідчить про те, що підходи, які використовувались ДПСУ раніше, втратили свою актуальність та потребують удосконалення. Про це зазначив заступник Голови ДПС Михайло Тітарчук.

За його словами, на сьогодні до зведеного бюджету не надійшло майже 122 млрд.грн. через несплату узгоджених платниками зобов’язань перед бюджетами.

Враховуючи це, ДПС розробила проєкти взаємопов’язаних Законів України про внесення змін до ПКУ та деяких законів України (щодо удосконалення процедури погашення податкового боргу), які направлено на погодження до Мінфіну.

Основні зміни стосуються, зокрема:

  • збільшення розміру мінімального розміру податкового боргу (з 1020 грн до 2210 грн) для направлення податкової вимоги, застосування податкової застави, строку давності;
  • списання штрафних санкцій та пені у разі сплати основної суми податкового боргу юридичними особами протягом 3 місяців, фізичними особами - 6 місяців;
  • збільшення строку давності для стягнення податкового боргу з 3 років (1095 днів) до 6 років (до 2190 днів);
  • започаткування реалізації заставного майна боржників через систему електронних торгів «ПРОЗОРРО.ПРОДАЖІ»;
  • розкриття банківської таємниці з рахунків боржника у банках.

На думку ДПС, ухвалення таких змін надасть податковим органам дієві інструменти як для погашення податкового боргу та зменшення його загального розміру, так і покращення платіжної дисципліни у несумлінних платників податків.

Щодо удосконалення порядку списання банком коштів з рахунків платників податків-боржників, то логічним кроком має стати внесення змін в банківське нормативне регулювання, яке передбачатиме розкриття банківської таємниці, а також започаткування інформаційної взаємодії податкових органів та банків щодо інкасових доручень в електронній формі, що дасть змогу списання коштів боржника з банківського рахунку та спрямування в бюджет в рахунок погашення боргу.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.