вгору

Найпоширеніші помилки при нарахуванні лікарняних – від ФСС

Контроль за використанням роботодавцями та застрахованими особами коштів Фонду соцстраху, веденням і достовірністю обліку та звітності щодо їх надходження та використання здійснює Фонд соціального страхування.

Це передбачено ст. 9 та 10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105-XIV.

Для уникнення подальших помилок при визначенні, нарахуванні та виплаті матеріального забезпечення від Фонду, спеціалісти відділу роботи із страхувальниками діляться найбільш поширеними порушеннями, які були виявлені у ході перевірок:

1) невірне обчислення середньої заробітної плати, а саме невірне визначення розрахункового періоду, сум заробітної плати та кількості календарних днів зайнятості у розрахунковому періоді (порушення норм Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі – Порядок № 1266));

2) невірне визначення страхового стажу (порушення норм ст. 21 Закону № 1105);

3) невірне визначення кількості календарних днів, що підлягають оплаті (порушення п. 2 Порядку № 1266);

4) надання матеріального забезпечення застрахованим особам:

- у зв’язку із захворюванням або травмою, що сталися внаслідок алкогольного сп’яніння, або дій, пов’язаних з таким сп’янінням (порушення ч. 1 ст. 23 Закону № 1105);

- які в період отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності порушують режим, встановлений для них лікарем (порушення норм ч. 2 ст. 23 Закону № 1105);

5) призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах по листкам непрацездатності, виданим не у встановленому порядку, а саме які не засвідчені печатками закладу охорони здоров’я «Для листків непрацездатності», в яких невірно вказана назва або адреса страхувальника, виправлення не засвідчені підписом лікаря або печаткою «Для листків непрацездатності» (порушення норм ч. 1 ст. 31 Закону №1105).

Про це повідомили спеціалісти Управління ВД Фонду соцстраху у Харківській області.

Про те, як отримати лікарняний на карантині та як його правильно оплатити дізнайтесь з Блогу бухгалтераІнформеру програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.