вгору

Неприбутківець – єдинник з особливостями: чи можливо?

Нагадуємо нашим читачам, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2120-IХ внесені зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), зокрема, доповнено новим п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Так, п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що тимчасово, з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, положення розд. XIV ПКУ застосовуються з урахуванням особливостей, визначених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Платниками єдиного податку групи 3 можуть бути, зокрема, юрособи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми (пп. 9.2 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Підпунктом 1 пп. 9.3 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначено види діяльності, які не дозволяють юрособам бути платниками єдиного податку групи 3, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку (п. 299.1 ПКУ).

До відома! Відповідно до пп. 14.1.121 ПКУ неприбуткові підприємства, установи та організації – неприбуткові підприємства, установи та організації, які не є платниками податку на прибуток підприємств відповідно до п. 133.4 ПКУ.

Неприбутковим підприємством, установою та організацією для цілей оподаткування податком на прибуток підприємств є підприємство, установа та організація, що одночасно відповідає вимогам, визначеним пп. 133.4.1 ПКУ.

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (абз. перший пп. 133.4.2 ПКУ). 

Отже, юрособа, яка внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій (далі – Реєстр), може обрати групу 3 платника єдиного податку, який використовує особливості оподаткування на період дії воєнного стану в Україні, за умови виключення її з Реєстру та у разі дотримання вимог, встановлених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Про це повідомило ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

Про те, яку дату зазначати у заяві про перехід на спрощену систему з особливостями, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.