вгору

Нові додаткові виплати постраждалим від війни

Уряд ухвалив напрацьоване Мінсоцполітики рішення, відповідно до якого Мінсоцполітики разом з Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні (далі - МКЧХ) та Товариством Червоного Хреста України (далі - ТЧХУ) впровадять додаткові програми грошових виплат для найбільш вразливих груп з числа внутрішньо переміщених осіб. Про це зазначено на сайті Мінсоцполітики.

Залучення всіх міжнародних партнерів до скоординованої допомоги людям, постраждалим від війни, зможе допомогти більшій кількості людей та надасть допомогу максимально адресно.

В рамках реалізації проекту право на виплату додаткової грошової допомоги за рахунок коштів МЧКХ та ТЧХУ матимуть постраждалі від війни вразливі категорії населення, які буде окремо визначено у меморандумі про співпрацю, зокрема із числа внутрішньо переміщених осіб, відомості про яких містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, а також з числа людей, які подали заявку на отримання допомоги через інформаційну платформу “єДопомога” (edopomoga.gov.ua ).

Виплата допомоги здійснюється у розмірі 2500 гривень. Термін надання допомоги - 1 місяць. Термін може бути збільшений за наявності необхідного фінансування При цьому, можуть переглядатись критерії надання допомоги з огляду на потреби.

Допомога виплачується без окремого звернення людини, незалежно від отримання інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Розмір додаткової грошової допомоги, отриманої в рамках програми, не враховується під час обчислення сукупного доходу домогосподарства для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, та не оподатковується ПДФО.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.