вгору
23.03.2021
Продовжуємо цикл наших публікацій, які стосуються фінансової звітності за міжнародними стандартами. У цьому матеріалі розглянемо 2 види ліцензій, які може мати аудитор, і їх відмінності між собою.
Для роботи аудитора з фінансовою звітністю необхідно мати відповідну ліцензію від M.E.Doc.
В програмі M.E.Doc існує 2 види ліцензій:
В чому різниця між цими ліцензіями?
Дана ліцензія містить базовий набір функцій, необхідних аудитору для роботи зі звітністю клієнтів:
Нагадаємо, звіт аудитора складається згідно з вимогами законодавства і є невід’ємною частиною фінансової звітності за МСФЗ. Докладніше про взаємодію з аудитором при створенні фінзвіту за МСФЗ читайте у матеріалі.
Звертаємо увагу! Незабаром відбудуться зміни у порядку створення звіту аудитора відповідно до нової Таксономії-2020. Докладніше про це - у наших наступних матеріалах.
Також дізнайтесь про обмін запитами та відповідями на них між аудитором та клієнтами.
Цей тип ліцензії має повністю усі функції, які реалізовані для ліцензії Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL) – Аудитор, та додатково - деякі розширені можливості.
Ліцензія фінансової звітності за МСФЗ (формат iXBRL) – Аудитор (повна) необхідна для аудиторів, які надають клієнтам консультаційні послуги та повинні створювати документи фінансової звітності з ЄДРПОУ клієнтів – суб'єктів господарювання.
У такому випадку опрацювання звітності виконується у наступній послідовності (Схема 1):
Схема 1
Зверніть увагу! Для створення звітності з використанням ЄДРПОУ клієнтів у програмі M.E.Doc розроблено нову функцію “Створити за контрагента”. Ця функція доступна аудитору за наявності ліцензії фінансової звітності за МСФЗ (формат iXBRL) - Аудитор (повна).
Для цього необхідно обов’язково налаштувати дані щодо використання клієнтом модуля МСФЗ. У розділі Довідники - Контрагенти потрібно обрати контрагента, з використанням ЄДРПОУ якого потрібно створити звітність, і відкрити Картку контрагента для коригування.
У вікні Картка контрагента необхідно обрати вкладку Для аудитора та натиснути кнопку . У вікні, що відкриється, необхідно:
1) вибрати тип організації, з ЄДРПОУ якої створюватимуться звіти (рис. 1).
Рис. 1
2) Якщо контрагентом є пайовий інвестиційний фонд (ПІФ), корпоративний інвестиційний фонд (КІФ) або недержавний пенсійний фонд (НПФ), в полях ЄДРПОУ/ КУА та Найменування вводяться дані Компанії з управління активами (КУА)/Адміністратора НПФ, тобто дані керуючої компанії.
При цьому для ПІФ у Картці контрагента на вкладці Загальні дані у полі ЄДРПОУ повинен бути зазначений код ЄДРІСІ. Докладніше про ПІФ, КІФ, НПФ - у матеріалі.
3) Наступним кроком є завантаження інформації про ліцензію контрагента на використання модуля МСФЗ.
Для цього необхідно натиснути Завантажити, а у полі Код доступу (термін) буде відображено термін дії ліцензії контрагента (рис. 2).
Рис. 2
При цьому, для ПІФ перевіряється ліцензія Компанії з управління активами (КУА).
Звертаємо увагу! При спробі формування звіту з іншим кодом ЄДРПОУ аудитором, який має ліцензію Фінансова звітність за МСФЗ (формат iXBRL) – Аудитор, з’явиться повідомлення (рис. 3):
Рис. 3
Про те, хто і в який термін подає вперше фінансову звітність з аудиторським висновком, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.
Слідкуйте за нашими публікаціями!