вгору

Нові форми заяв щодо місць зберігання

Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19 грудня 1995 року № 481/95-BP (далі – Закон № 481) визначено, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (далі – Єдиний реєстр), незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб’єкта господарювання (у тому числі іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво) таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру (ст. 15 Закону).

Порядок ведення Єдиного реєстру затверджено наказом ДПАУ від 28.05.2002 р. № 251 (далі – Порядок).

Згідно з Порядком Єдиний реєстр  - це перелік місць, що використовуються для зберігання спирту, та приміщень, що використовуються для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів (далі – місце зберігання), що містить відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.

Зауважимо, що до Єдиного реєстру вносяться відомості, зокрема, про:

  • заявника - ідентифікаційний код (номер), найменування (прізвище, ім’я, по батькові), місцезнаходження або місце проживання (поштовий індекс, область, район, місто, вулиця, номер будинку);
  • місце зберігання- місцезнаходження (поштовий індекс, область, район, місто, вулиця, номер будинку), площа місця зберігання (місткість місця зберігання спирту), вид продукції, що зберігається.

У разі зміни відомостей про заявника місця зберігання (найменування або місцезнаходження юридичної особи, прізвища або місця проживання фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності) або характеристик місця зберігання орган ДПС, який вносив місце зберігання до Єдиного реєстру, на підставі Заяви суб’єкта підприємницької діяльності протягом 7 календарних днів уносить зміни до Єдиного реєстру та видає суб’єкту підприємницької діяльності Довідку, оформлену на новому бланку з урахуванням змін (п. 4.3 Порядку).

У програмі М.Е.Doc є розділ Облік акцизного податку, який призначений для роботи з акцизними документами та дозволяє створювати, редагувати та зберігати акцизні документи, з метою їх реєстрації в ДПС.

Даний розділ містить, зокрема, Реєстр ліцензій та місць зберігання (спирт, алкоголь, тютюн). У ньому користувачі можуть створювати, редагувати та зберігати документи щодо ліцензування діяльності, пов’язаної з виробництвом, внесенням місць зберігання до ЄДР з метою їх подальшої подачі до ДПС.

Для користувачів програми M.E.Doc доступні нові форми:

  • J/F1318501 - Заява про внесення/внесення змін/виключення місць зберігання спирту до/з Єдиного Державного реєстру
  • J/F1318601 - Заява про внесення/внесення змін/виключення місць зберігання алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів до/з Єдиного Державного реєстру.

Зверніть увагу! До Заяви додаються Документи довільного формату (ідентифікатор форми - J/F1360102) для подання сканкопій, а саме:

  • документ, що підтверджує право користування приміщенням;
  • довідка про відповідність місця зберігання спирту установленим вимогам;

Довідка видається Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПСУ  або його регіональним управлінням, до якого була подана Заява про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру, уповноваженому представнику заявника (керівнику чи іншій особі за довіреністю) або надсилається рекомендованим листом на адресу заявника. 

Довідка про внесення місця зберігання спирту до Єдиного реєстру видається протягом 5 календарних днів від дати подання Заяви, а довідка про внесення місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного реєстру - протягом 7 календарних днів від дати подання Заяви. 

У разі реєстрації місця зберігання спирту, подаються документи: 

  • нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності;
  • копія документа, що підтверджує право користування приміщенням (договір оренди, свідоцтво на право власності тощо).

В свою чергу СГ також отримує від ДПС документи.

Форми документів, що надходять від ДПС:

  • J/F1418501 - Витяг з Єдиного державного реєстру місць зберігання (спирт);
  • J/F1418601 - Витяг з Єдиного державного реєстру місць зберігання (оптові, роздрібні партії);
  • J/F1418701 - Витяг з Єдиного державного реєстру місць зберігання (виноматеріали);
  • J/F1500601 - Витяг з розпорядження про виключення місця зберігання;
  • J/F1418801 - Повідомлення про недоліки щодо документів, наданих на внесення/переоформлення місць зберігання (ЄДР МЗ).

Нагадаємо, що у разі зберігання спирту, алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у розмірі 100% вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 17000 грн (ч. друга ст. 17 Закону № 481).

Вже готуємо для Вас матеріал-шпаргалку про те, як заповнювати форми щодо місць зберігання спирту, алкогольних напоїв або тютюнових виробів для внесення їх до Єдиного реєстру.

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.