вгору

Новий Трудовий кодекс від Уряду

Мінекономіки підготувало проект нового Кодексу законів про працю, обговорення якого стартує вже у січні. Новий Трудовий кодекс - це реформа, якої український ринок праці чекав роками. Про це йдеться на сайті Мінекономіки. 

Новий Трудовий кодекс передбачає легалізацію різноманітних форм зайнятості: дистанційну роботу, надомну, нефіксований робочий час.  

Крім того, діджиталізується збір інформації про працівника (більше не потрібні будуть паперові трудові книжки).  

Також у 2024 році Мінекономіки планує реформувати підходи до державного замовлення, що допоможе протидіяти структурному безробіттю. Щоб розв’язати проблему кадрового дефіциту, держзамовлення у вищих навчальних закладах буде зведено до мінімуму. Натомість в українців з’явиться можливість отримати грант на здобуття бажаної професії. 

“Грант частково покриватиме витрати на навчання (cofinancing of tuition). Заклад і освітню програму студент обиратиме за своїми вподобаннями. Мета такої системи - максимальна свобода вибору.” - Про це повідомила Перший віце-прем'єр-міністр - Ю. Свириденко.  

Ще одним важливим кроком на шляху оновлення ринку праці в Україні стане модернізація Державної служби зайнятості. Відбудеться поступовий перехід цієї структури до сервісно-орієнтованої моделі розвитку людського капіталу та підтримки соціально незахищених категорій населення.  

Ця реформа передбачає цифровізацію 90% процесів та широку мережу партнерств з тренінговими компаніями, компаніями з підбору персоналу, а також – з громадськими організаціями, що займаються соціальними проектами. 

Наступного року обсяги державної підтримки людей та бізнесу значно збільшаться. Роботодавці зможуть отримати компенсації за облаштування щонайменше 10 тисяч інклюзивних робочих місць.  

Для тих же, хто нині визначається з майбутнім фахом або планує змінити професію, зазначено перелік фахівців, яких потребує ринок праці. Це - інженери та технічні спеціалісти оборонно-промислового комплексу, військові всіх спеціальностей, випускники зі STEM-освіти (наука, технології, інженерія та математика), медики, зокрема реабілітологи і психологи, освітяни, енергетики, будівельники, архітектори, проектанти тощо. 

Про законопроект щодо гарантії працевлаштування ветеранів війни та збільшення компенсації за працевлаштування фахівців ВПО та ВПО з інвалідністю, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі