вгору

Новий вид відпустки при народженні дитини для родичів: проєкт прийнято у 1 читанні

ВРУ прийнято за основу проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною» від 03.11.2020 № 938-ІХ

За повідомленням ВРУ законопроєктом пропонується доповнити Кодекс законів про працю України (далі – КЗпП України) та Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 року № 504/96-ВР (далі – Закон «Про відпустки») новим видом відпустки - відпусткою при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів, що оплачується за рахунок роботодавця. Пропонується, щоб така відпустка надавалася одній із перелічених осіб:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком).

Також проєктом передбачається визначити відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як рівне право кожного з батьків дитини (матері та батька), та внести відповідні зміни в статті 179, 181 КЗпП України та статті 18, 20 Закону «Про відпустки».

Крім того, пропонується доповнити положення ст. 182-1 КЗпП України та ст. 19 Закону «Про відпустки» щодо права працівників обох статей, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, на додаткову відпустку та доповнити положення ст. 51 КЗпП України щодо можливості встановлення скороченої тривалості робочого часу для чоловіків, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, та батьків, що виховують дітей без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі).

Більше новин читайте у Блозі бухгалтерав Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.