вгору

Оплата за товар внесена частинами: що в чеку?

27.06.2022

Особливості укладення договорів купівлі-продажу, умови здійснення оплати за продані товари (попередня оплата (часткова або повна), в кредит чи з розстроченням платежу), регламентовано положеннями Цивільного кодексу України та стосуються виключно правовідносин, які виникають між продавцем та покупцем і не регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265 (далі – Закон № 265) та не належать до компетенції податкових органів.

Поряд із цим, Законом № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через РРО або ПРРО та надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції.

Таким чином, у разі продажу товарів (послуг) на умовах внесення оплати частинами, кожна розрахункова операція, вчинена СГ, має бути здійснена із дотримання вимог Закону № 265, супроводжуватись видачею розрахункового документа встановленої форми, змісту та забезпечувати поєднання виданих розрахункових документів у ланцюг, який надаватиме можливість здійснювати ідентифікацію проданих товарів.

Про це інформує ДПС.

Звертаємо увагу, що у ПРРО Cashalot досить давно передбачено можливість поєднання виданих розрахункових документів у ланцюг, який надаватиме можливість здійснювати ідентифікацію проданих товарів. Але наразі, маючи дане роз’яснення ДПС, хочемо додатково зазначити: при виконанні цієї рекомендації у полі «Номер замовлення» є можливість зазначити номер документа, згідно з яким було укладено договір (домовленість) купівлі-продажу між продавцем та покупцем (рис. 1) і, таким чином, забезпечити поєднання у ланцюг виданих розрахункових документів за умови здійснення попередньої оплати (часткової або повної).

Рис. 1

Фіскальний касовий чек на передоплату та післяплату товару в ПРРО Cashalot виглядає так:

Рис. 2

Рис. 3

Щодо продажу товарів з доставкою та оплати з розстрочкою платежу читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.