вгору

Оподаткування послуг, що постачаються нерезидентами на митній території України

Правила оподаткування ПДВ у разі постачання особою-нерезидентом послуг, у т. ч. електронних послуг, місце надання яких розташоване на митній території України, особі, яку зареєстровано як платник ПДВ, чи будь-якій іншій особі-резиденту - суб’єкту господарювання, чи постійному представництву нерезидента в Україні, визначені ст. 208 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Зверніть увагу! Правила ст. 208 ПКУ не застосовуються у разі постачання електронних послуг особою-нерезидентом, яку зареєстровано як платника ПДВ відповідно до п. 208-1.2 ПКУ, фізичній особі - підприємцю, яку не зареєстровано як платника ПДВ.

Отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою ПДВ (20%) або за ставкою 7% для послуг, визначених абз. четвертим - шостим пп. «в» п. 193.1 ПКУ, на базу оподаткування, визначену згідно з п. 190.2 ПКУ.

! При цьому, отримувач послуг - платник ПДВ у порядку, визначеному ст. 201 ПКУ, складає податкову накладну із зазначенням суми нарахованого ним ПДВ, яка є підставою для віднесення сум податку до податкового кредиту у встановленому порядку.

Така податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Якщо отримувач послуг:

  • зареєстрований як платник ПДВ, сума нарахованого податку включається до складу податкових зобов'язань декларації за відповідний звітний період;
  • не зареєстровано як платника ПДВ, то податкова накладна не складається

Отримувач послуг прирівнюється до платника ПДВ для цілей застосування правил розділу V ПКУ щодо сплати ПДВ, стягнення податкового боргу та притягнення до відповідальності за правопорушення у сфері оподаткування.

Документом, що підтверджує факт постачання електронних послуг нерезидентом, є будь-який документ, що підтверджує факт оплати вартості таких послуг, у т. ч. надісланий в електронній формі засобами електронного зв’язку.

Дія ст. 208 ПКУ не поширюються на постачання особою – нерезидентом, яку не зареєстровано як платника ПДВ, послуг з підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та перетворення об'єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, що надається на безоплатній та безповоротній основі, відповідно до положень Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні та Угоди про грант (Проекту ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між Європейським банком реконструкції та розвитку як Розпорядником коштів, наданих згідно з Грантом з Рахунка ядерної безпеки, Урядом України та Чорнобильською атомною електростанцією.

Про це нагадали податківці ДПС у Дніпропетровській області.

Про здійснення операцій з постачання електронних послуг фізособам, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі