вгору

Основні порушення, виявлені в ході проведення документальних перевірок ДПС

ДПС звертає увагу суб’єктів господарювання на основні порушення, що виявлені в ході контрольно-перевірочних заходів упродовж січня–серпня 2020 року. А саме:

1. Безпідставне формування витрат та податкового кредиту внаслідок здійснення нереальних господарських операцій, а саме неможливість здійснення безпосереднім «контрагентом» та передуючими псевдопостачальниками реальної господарської діяльності та конкретної операції у зв’язку з:

  • відсутністю у власності/ користуванні будь-яких об’єктів оподаткування та не придбання будь-яких послуг (оренди приміщення, транспортних, комунальних послуг тощо), які б дозволяли провадити господарську діяльність (за даними звітності за формою № 20-ОПП та ЄРПН);
  • відсутністю або незначною кількістю персоналу, що не дозволяє провадити господарську діяльність, або штучне «наповнення» суб’єкта значною кількістю трудового персоналу з нарахуванням заробітної плати менше за мінімальну (за даними звітності за формами №№ Д4, 1ДФ);
  • відсутністю за місцезнаходженням, з якого мало б проводиться систематичне ведення господарської діяльності (за даними контролюючих органів за місцем обліку «постачальників»);
  • відсутністю реального (законного) джерела походження товарів (відсутністю його виробництва або імпорту) (за даними фінансової звітності, ЄРПН тощо);
  • відсутністю даних щодо зберігання і транспортування товару, виходячи із його фізичних характеристик і обсягу (за даними ЄРПН);
  • наявністю інформації щодо визначення «постачальників»: «суб’єктами фіктивного підприємництва»; «учасниками транзитно-конвертаційних груп», «суб’єктами, що створені для надання податкової вигоди іншим платникам» тощо (за інформацією, наведеною у конкретних рішеннях судів, оприлюднених у Єдиному державному реєстрі судових рішень).

2. Нездійснення нарахувань податкових зобов’язань з ПДВ за рахунок невизначення частки використання ПДВ за придбаними товарами/послугами та/або необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями.

3. Включення до складу податкового кредиту вартості товарів/послуг, що використані не в господарській діяльності.

4. Невключення до доходу від усіх видів діяльності сум кредиторської заборгованості, щодо якої минув термін позовної давності.

5. Непідтвердження витрат та податкового кредиту документами податкового та бухгалтерського обліку.

6. Порушення термінів реєстрації/відсутності реєстрації в ЄРПН податкових накладних, складених при визначенні податкових зобов’язань з ПДВ.

Крім того, залучались до фінансування суб’єкти, які не сплачують податки з отриманих коштів (інститути спільного інвестування, якими управляють компанії з управління активами (КУА)); використання житлово-будівельних (споживчих) кооперативів (кошти для здійснення будівництва надходять у вигляді пайових внесків); завищення собівартості об’єкта, що будується, за рахунок використання будівельних матеріалів невідомого походження.

Про це повідомили податківці у ГУ Чернівецької області.

Чи діє мораторій на перевірки під час карантину, чи проводяться документальні позапланові перевірки ДПС за судовим рішенням, а також про нову концепцію відповідальності за Законом № 466 читайте у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.