вгору
08.05.2023
З 1 січня 2021 року набрав чинності перелік сировинних товарів, затверджений постановою Кабміну «Про затвердження переліку сировинних товарів та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабміну від 08.09.2016 р. № 616» від 09.12.2020 р. № 1221.
Відтак, з 01.01.2021 р. повноцінно запрацювали запровадженні Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» від 16.01.2020 р. № 446-IX правила трансфертного ціноутворення (далі - ТЦУ) для сировинних товарів.
Відповідно до цих правил основними вимогами щодо застосування методів ТЦУ для сировинних товарів є:
З метою недопущення спірних ситуацій, уникнення судових спорів та для формування єдиних методологічних підходів для платників податків та контролюючих органів під час визначення відповідності умов КО принципу «витягнутої руки» щодо сировинних товарів згідно з нормами ПКУ були розроблені відповідні Порядки (наказ Мінфіну від 18.01.2022 № 19), які діють з 01.01.2023 р.
Застосування Порядків має на меті методологічне врегулювання з таких питань:
Порядки надають можливість:
Зверніть увагу! Вказані Порядки не встановлюють нового регулювання, а якісніше розкривають мету та принципи контролю за ТЦУ, тому можуть використовуватись як інструментарій аналізу КО за попередні звітні періоди.
Отже, застосування Порядків при встановленні відповідності умов КО щодо сировинних товарів принципу «витягнутої руки» здійснюється з урахуванням вимог законодавства всіма платниками податків, які проводять експортно-імпортні операції з сировинними товарами в межах КО.
Докладніше про основні вимоги застосування методів ТЦУ щодо сировинних товарів та послідовність дій, визначених в Порядках - тут.
Про це зазначили податківці ДПСУ.
Про застосування Порядків на контрольовані операції з сировинними товарами читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.