вгору

Особливості першого подання Звіту про КІК

Вимоги щодо складання та подання Звіту встановлені п. 39-2.5 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

Законодавством передбачено дві форми Звіту, а саме: повний та скорочений.

Нагадуємо, що Звіт подається щодо кожної контрольованої іноземної компанії окремо.

Порядок заповнення Звіту про контрольовані іноземні компанії, скороченої форми Звіту про контрольовані іноземні компанії і подання до контролюючого органу затверджено наказом Мінфіну від 25.08.2022 р. № 254.

Першим звітним (податковим) роком для Звіту є 2022 рік (ідентифікатор форми - J/F0108701). 

При цьому відповідно до п. 54 підр. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ контролерам контролюючих іноземних компаній встановлений певний перехідний період для підготовки до звітування, який надає можливість подати звіти за 2022 рік до контролюючого органу одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2023 рік, тобто у 2024 році.

Останній день подання Звіту для фізичних осіб платників податків у 2023 році є 1 травня 2023 року.

Важливо! Штрафні санкції та/або пеня до Звіту, у разі невірного заповнення за 2022 рік, не застосовуються за умови, що платник податків у подальшому подасть уточнення з виправленням недоліків.

Додатково інформуємо, що наразі також поновлено роботу експертів над законопроектом № 8137 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування контрольованих іноземних компаній», який передбачає спрощення деяких норм для контрольованих іноземних компаній, що дозволить зробити процедури адміністрування контрольованих іноземних компаній більш простими та досконалими.

звітність, податкова звітність

Про це зазначено на сайті ДПСУ.

Про те, яка обов’язкова інформація зазначається у Звіті про КІК та результати подання повідомлення КІК, читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.