вгору

Особливості сплати авансового внеску з податку на прибуток обмінниками - роз'яснює НБУ

Нацбанк України звертає увагу банків, небанківських фінансових установ та операторів поштового зв'язку, які здійснюють торгівлю валютою в готівковій формі, на необхідність сплати з 1 січня 2023 року авансового внеску з податку на прибуток підприємств. Про це зазначено на сайті НБУ.

Нагадаємо, така вимога запроваджена Законом України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі” від 03.11.2022 р. № 2720-ІХ (далі - Закон). Про прийняття Закону № 2720 ми писали тут.

Учасникам ринку, які здійснюють торгівлю валютою в готівковій формі, слід пам'ятати про ключові положення Закону. 

По-перше, сплата авансових внесків з податку на прибуток підприємств здійснюється за кожний пункт обміну іноземної валюти, що буде внесений до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти станом на 1 січня 2023 року. 

По-друге, Закон зобов’язує Нацбанк щомісяця надавати ДПСУ інформацію, необхідну для контролю за своєчасністю та повнотою сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємств, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі. 

З цією метою Нацбанк створює Реєстр пунктів обміну іноземної валюти. До нього буде включена інформація про структурні та відокремлені підрозділи, що відкриваються учасниками ринку з метою здійснення торгівлі іноземною валютою в готівковій формі, які згідно із Законом України “Про валюту і валютні операції” мають право здійснювати торгівлю валютними цінностями в готівковій формі.

Наповнення Реєстру пунктів обміну іноземної валюти здійснюватиметься з урахуванням інформації, що міститься в Реєстрі приміщень, який наразі веде НБУ. Тому подання документів для включення в новий реєстр діючих структурних підрозділів небанківськими установами не передбачається

Водночас, банки та оператори поштового зв’язку повинні надати регулятору інформацію щодо діючих підрозділів, у яких здійснюється торгівля валютними цінностями в готівковій формі, та які відповідно до вимог Закону підлягають включенню до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти. 

Зверніть увагу! Відокремлені підрозділи банку, структурні підрозділи оператора поштового зв’язку, які не використовують зовнішню рекламу, таблички, вивіски або інші засоби для рекламування діяльності з торгівлі іноземною валютою в готівковій формі безпосередньо в приміщеннях, в яких вони розташовані, та поза їх межами, не підлягають унесенню до Реєстру пунктів обміну іноземної валюти. 

Докладніше про вимоги Закону - у роз'ясненні Національного банку.

Більше корисних новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.