вгору

Особливості заповнення форми № 1ДФ, якщо протягом звітного періоду кількість працівників змінювалась

Нагадаємо нашим читачам, що податкові агенти зобов’язані подавати щоквартально податковий розрахунок за ф. №1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику ПДФО податковим агентом протягом звітного періоду. Це встановлено пп. «б» п. 176.2 Податкового кодексу України.

Порядок заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку за ф. № 1ДФ затверджено наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4 (далі – Порядок № 4).

Згідно з п. 3.7 розділу III Порядку № 4 графи 6 та 7 податкового розрахунку за формою № 1ДФ заповнюються на фізичних осіб, які:

  • приймались на роботу у звітному періоді (графа 6);
  • були звільнені у звітному періоді за місцем роботи, на якому вони отримували дохід у вигляді заробітної плати, або звільнені до початку звітного періоду, але отримували доходи у звітному періоді (графа 7).

Для тих фізичних осіб, які не змінювали місця роботи у звітному періоді, графи 6 та 7 не заповнюються.

Навпроти напису «Працювало за трудовими договорами» у реквізитах податкового розрахунку за формою № 1ДФ проставляється кількість працівників, які працюють за трудовими договорами (контрактами) (п. 3.1 розділу III Порядку № 4).

При цьому, якщо наприклад, станом на 01 квітня поточного року за трудовими договорами працювало 30 осіб, а протягом звітного кварталу одна особа звільнилась, дві особи були прийняті на роботу, то фактично протягом звітного кварталу працювало 32 особи.

Отже, якщо протягом звітного періоду кількість працівників змінювалась у зв’язку із прийняттям та звільненням з місця роботи, то в графі «Працювало за трудовими договорами» податкового розрахунку за формою № 1ДФ слід зазначати максимальну кількість працівників, які фактично працювали за трудовими договорами протягом звітного кварталу.

Роз’яснення розміщено на сайті ДПС у Закарпатській області.

  •  Подавати форму №1ДФ та іншу  звітність до контролюючих органів зручно у програмі M.E.Doc (рішення M.E.Doc.Держава). Для автоматичного заповнення цих звітів на підставі зарплатних даних використовуйте рішення M.E.Doc.Зарплата.

Про нові ознаки доходів з ІІІ кварталу 2020 року читайте у  Блозі бухгалтера, в розділі Інформер програми M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.