вгору
18.05.2023
Ліцензії на право виробництва пального видаються, анулюються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Це визначено ст. 3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 р. № 481/95-BP (далі – Закон № 481).
Ліцензії на всі види діяльності, передбачені ст. 3 Закону № 481, видаються за умови обов’язкової реєстрації суб’єкта господарювання відповідно до вимог п. 63.3 Податкового кодексу України.
Ліцензія видається за поданою нарочно, поштою або в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, за заявою суб’єкта господарювання (у т. ч. іноземного суб’єкта господарювання, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), до якої додаються:
Для отримання ліцензії на право виробництва пального додатково подаються завірені заявником копії таких документів:
Копії таких документів не подаються у разі їх наявності у відкритих держреєстрах, якщо реквізити таких документів та назви відповідних реєстрів зазначено в заяві на видачу ліцензії на право виробництва пального.
У разі якщо зазначені документи видані (оформлені) іншій особі, ніж заявник, такий заявник додатково подає документи, що підтверджують його право на використання відповідного об’єкта.
Про це повідомило ГУ ДПС в Івано-Франківській області.
Нагадуємо нашим читачам, що чинними нормативно-правовими актами не затверджені форми заяв для отримання ліцензій на право виробництва, оптової або роздрібної торгівлі пальним, або на право зберігання пального. Отже, заяви надаються платниками до органу ліцензування у довільній формі.
Про те, кому необхідно придбавати ліцензію на право зберігання пального та які документи необхідно подати, і куди та за якою формою звертатися для отримання ліцензії щодо пального, читайте у Блозі бухгалтера, Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.