вгору

Перевищено ліміт на утворення та розміщення відходів: що з екоподатком?

Об’єкт та базу оподаткування по екологічному податку, що справляється за розміщення відходів, зокрема, обсяги та види (класи) розміщених відходів, крім обсягів та видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання, визначено пп. 242.1.3 Податкового кодексу України (далі - ПКУ).  

Нагадаємо, що суми екологічного податку, який справляється за розміщення відходів, обчислюються платниками самостійно щокварталу, виходячи з фактичних обсягів розміщення відходів, ставок податку та коригуючих коефіцієнтів у порядку, визначеному ПКУ. Тобто, на підставі фактичних обсягів розміщення відходів протягом звітного кварталу (п. 249.6 ПКУ).  

Наявність або відсутність затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів у платника екоподатку не впливає на обчислення сум екологічного податку, що справляється за розміщення відходів. 

Розмір екологічного податку при обчисленні сум податку у разі перевищення платником податку затверджених лімітів на утворення та розміщення відходів або у разі їх відсутності не збільшується. 

Про це повідомили податківці ДПС у Дніпропетровській області.  

Про особливості справляння екологічного податку у 2024 році читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.