вгору
17.12.2018
На минулому тижні (13.12.2018 г.) було опубликовано Закон України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» від 23.11.2018 р. № 2629-VIII.
Отже, з 1 січня 2019 року розмір мінімальної зарплати становитиме 4173 грн. (у місячному розмірі), у погодинному розмірі – 25,13 грн. Зросте і розмір прожиткового мінімуму для відповідних груп населення.
Ми підготували для вас таблицю з основними показниками для бухгалтера, які залежать від мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, на 2019 рік.
Вже зовсім скоро Новий рік, а отже багато українців почали планувати щорічні відпустки на 2019 рік. Вам неодмінно стане у нагоді перелік святкових та неробочих днів, у які не будемо працювати в наступному році.
Також приємна новина для тих підприємств, які дарують своїм працівникам та їх дітям коштовні новорічні подарунки. З 01.01.2019 р. оподаткуванню ПДФО підлягатиме лише частина вартості подарунку у негрошовій формі, що перевищує 25% мінімальної зарплати на 1 січня звітного року (у розрахунку на місяць). Відповідні зміни внесено до Податкового кодексу України. Грошові подарунки, як і раніше, оподатковуються з усієї вартості незалежно від суми подарунку.
Однак, якщо ви даруєте подарунок у цьому році, то діють старі правила. А саме, якщо вартість подарунку перевищує 25 % мінімальної зарплати, то оподаткуванню ПДФО підлягає вся сума такого подарунку.
З метою вчасного здійснення розрахунків та надходження коштів до бюджету ДФС рекомендує здійснити всі необхідні податкові платежі до 28 грудня 2018 року.
Крім того, зверніть увагу на правильність заповнення реквізитів бюджетних рахунків для сплати податків у ваших розрахункових документах!
Податковий календар на грудень 2018 року дивіться у Блозі бухгалтера.
Звертаємо увагу наших користувачів, що внесено зміни до розділів I, II та IV плану-графіка планових перевірок ДФС на 2018 рік!
Крім того, на минулому тижні Мінфіном затверджено зміни до декларації з податку на прибуток. Зміни приводять форму декларації у відповідність до чинного законодавства.
ВРУ прийняла Закон України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», яким передбачено надання споживачам правдивої інформації про вміст у харчових продуктах харчових добавок, алергенів тощо. За ненадання такої інформації передбачені штрафи для операторів ринку харчових продуктів.
Більше новин і корисних матеріалів читайте у Блозі бухгалтера і в розділі Інформер програми M.E.Doc.