вгору
22.06.2020
Об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухомість), є об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, в т. ч. його частка. Ці норми встановлені пп. 266.2.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Об’єкти житлової нерухомості – це будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки (пп. 14.1.129 ПКУ).
Базою оподаткування податком на нерухомість є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток (пп. 266.3.1 ПКУ).
Підпунктами «б» та «в» пп. 266.4.1 ПКУ передбачено пільги із сплати податку на нерухомість, у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, у тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку на нерухомість, зокрема:
Порядок надання пільг встановлено пп. 266.4.2 ПКУ.
База оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, у т. ч. їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Держреєстру та безоплатно надається на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема, документів на право власності (пп. 266.3.2 ПКУ).
Отже, пільги у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, у т. ч. їх часток, при сплаті податку на нерухомість, застосовуються також до садових та дачних будинків з урахуванням норм, визначених п. 266.4 ПКУ.
Про це повідомили податківці ДПС у Дніпропетровській області.
Про зміни у переліку об’єктів нежитлової нерухомості, з яких не сплачується податок читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.