вгору

За якою формою звітності та за який період вперше звітувати постійним представництвам нерезидента, враховуючи зміни до ПКУ?

23.06.2020

Держава: звітність та податки

Нагадаємо, що Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX (далі – Закон № 466) було внесено зміни до Податкового кодексу України, у тому числі зміни стосуються постійних представництв нерезидентів.

А саме, починаючи з 23.05.2020 року (дати набрання чинності Законом № 466) вилучено норми, які надавали можливість визначати суму прибутку постійного представництва нерезидента, що підлягає оподаткуванню в Україні, на підставі складення нерезидентом окремого балансу фінансово-господарської діяльності, погодженого з контролюючим органом за місцезнаходженням постійного представництва.

У разі неможливості розрахувати прибуток, отриманий нерезидентом в Україні, шляхом прямого підрахування, оподатковуваний прибуток визначався контролюючим органом, як різниця між доходом та витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7.

Підпункт 141.4.7 ПКУ передбачає єдиний порядок оподаткування, відповідно до якого постійне представництво оподатковується в загальному порядку та визначає обсяг оподатковуваного прибутку відповідно до положень ст. 39 ПКУ.
У зв’язку з цим, податківці рекомендують постійним представництвам нерезидента подавати, починаючи зі звітного періоду – півріччя 2020 року, Податкову декларацію з податку на прибуток підприємств, форма якої затверджена наказом Мінфіну від 20.10.2015 року  № 897. При цьому, не потрібно застосовувати форми розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво, які затверджено наказом Мінфіну від 13.06.2016 № 544.
Відповідні роз’яснення надані листом ДПС від 04.06.2020 № 8939/7/99-00-07-02-01-07 та на Інформаційно-довідковому ресурсі «ЗІР» (категорія 102.16).

До відома! Декларацію з податку на прибуток (ідентифікатор форми для юросіб –  J0100118, для фізосіб – F0100703) зручно подавати в програмі M.E.Doc.  

Більше новин читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.