вгору

План-графік перевірок ДПС з 01.08.2023 р.: особливості

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 р. № 3219-ІХ внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), відповідно до яких на період з 1 серпня 2023 року до припинення або скасування воєнного стану на території України, до плану – графіка проведення документальних планових перевірок можуть бути включені виключно: 

  • платники податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва  та / або реалізації підакцизної продукції; 
  • платники податків, які здійснюють діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес); 
  • платники податків, які надають фінансові, платіжні послуги. 

Внесення змін до плану-графіка та проведення перевірок 

Внесення змін до плану-графіка може здійснюватися щомісячно з урахуванням форс-мажорних обставин, обставин непереборної сили, наявності/відсутності безпечних умов для проведення перевірок, які визначені пп. 69.2-1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ та з врахуванням вимог, встановлених цим підпунктом.  

Оновлений план-графік оприлюднюється на офіційному вебсайті ДПСУ, не пізніше останнього числа місяця, в якому було затверджено такий оновлений план-графік. 

Документальні планові перевірки платників податків, які здійснюють діяльність у сфері виробництва та/або реалізації підакцизної продукції, організації та проведення азартних ігор в Україні (гральний бізнес), та платників податків, які надають фінансові, платіжні послуги, можуть розпочинатися не раніше ніж через 30 календарних днів (далі – к. д.), наступних за датою оприлюднення оновленого плану-графіка, за умови надіслання (вручення) таким платникам (їх представникам) не пізніше ніж за 10 к.д. до дня проведення перевірки у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, копії наказу про проведення документальної планової перевірки та письмового повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки. 

Зупинка відліку строку давності 

Зверніть увагу! Для контролюючого органу та платників податків зупиняється відлік строку давності щодо документальних планових та позапланових перевірок, які не передбачені п. п. 69.2-1 та 69.35 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, а для платників податків продовжуються строки зберігання документів та інформації, визначених п. 44.1 ПКУ, на період зупинення відліку строку давності, передбаченого абз. першим цього підпункту. 

Про це повідомило ГУ ДПС в Івано-Франківській області. 

Докладно про те, що слід знати про документальні перевірки з 01.08.2023 р., читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.