вгору

Подання фінзвітності на основі Таксономії UA МСФЗ XBRL-2021: визначено технічні дати

На сайті Центру збору фінансової звітності «Система фінансової звітності» розміщено інформацію щодо встановлення технічних дат для подання фінансової звітності на основі Таксономії UA МСФЗ XBRL в електронному форматі за 2021 рік та проміжної фінансової звітності за 2022 рік.  

Зверніть увагу! Відповідно до Закону України «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» фізичні особи, фізичні особи - підприємці, юридичні особи подають облікові, фінансові, бухгалтерські, розрахункові, аудиторські звіти та будь-які інші документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або в електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період неподання  звітності чи обов’язку подати документи.

Під час формування запитів суб’єктам звітування щодо подання фінансової звітності на основі Таксономії UA МСФЗ XBRL в Системі фінансової звітності (шаблон звітності) передбачається обов’язкове заповнення кінцевого строку її подання. Зважаючи на зазначене, визначені технічні дати кінцевого строку, до якого необхідно подати електронний файл звітності. 

Нагадаємо, що на сьогодні Законом України від 16.11.2022 № 2738-ІХ  дію воєнного стану продовжено до 19 лютого 2023 року. Таким чином, 90 днів, протягом яких суб’єкти звітування можуть подати фінансову звітність, спливають 20 травня 2023 року.

Отже, враховуючи настання звітного періоду для складання річної звітності за 2022 рік, для складання річної звітності за 2022 рік  визначені наступні технічні терміни подання фінансової звітності на основі таксономії в електронному форматі:

  • Фінансова звітність за 2021 рік – 01 березня 2023 року;
  • Перший квартал 2022 року – 31 березня 2023 року;
  • Перше півріччя 2022 року – 20 травня 2023 року;
  • Дев’ять місяців 2022 року – 20 травня 2023 року.

Незважаючи на запропоновані вище технічні строки подання фінансової звітності на основі Таксономії UA МСФЗ XBRL за минулі звітні періоди, Центру збору фінзвітності «СФЗ» просить докласти максимум зусиль для подання фінзвітності в електронному форматі за 2021 рік та проміжної фінансової звітності за 2022 рік для того щоб мати достовірну, порівняльну інформацію для складання електронного формату річної фінансової звітності за 2022 рік.

Інформацію щодо повідомлення про початок подання фінзвітності за 2021 рік до ЦЗФЗ читайте в Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.