вгору

Подання звітності НФУ до НБУ у M.E.Doc

Нагадаємо нашим читачам, що Нацбанк регулює діяльність учасників ринку небанківських фінансових послуг: страховиків, кредитних спілок, фінансових компаній та лізингодавців.

Небанківські фінансові установи (далі – НФУ) подають звітність до Нацбанку:

1) у вигляді файлів з показникам звітності, сформованих відповідно до Реєстру показників, у форматі XML через веб-портал;

2) у вигляді електронних документів у форматі Word, Excel на адресу електронної пошти [email protected].

Як легко подати звітність НФУ до НБУ?

Подати звіти напряму до Національного банку швидко та зручно можна за допомогою модуля Звітність НФУ до НБУ у програмі M.E.Doc.

Модуль Звітність НФУ до НБУ передбачає подання звітів у XML-форматі з дотриманням усіх вимог національного регулятора. При цьому, подання звітності через M.E.Doc має ряд переваг.

Головна перевага – легкість і швидкість подання звітів. Ви можете це перевірити прямо зараз. Дивіться кроки подання звітності через програму M.E.Doc (рис. 1) або за допомогою EXCEL (рис. 2).

 

Рис. 1

 

Рис. 2

Як бачите, переваги очевидні. У разі подання звітів через M.E.Doc Вам не потрібно:

  • заповнювати Excel-форми;
  • конвертувати Excel-форми в XML-формат;
  • переходити на окремі ресурси для накладання КЕП;
  • вручну завантажувати звіти на Веб-портал.

Тож зараз розглянемо докладніше, як подати звітність НФУ до НБУ через M.E.Doc.

Як подати звітності НФУ до НБУ через M.E.Doc?

Алгоритм подання звітності НФУ до НБУ через M.E.Doc такий:

1. Заповнюємо у програмі дані авторизації для входу на веб-портал НБУ.

Дані авторизації для встановлення зв’язку з веб-порталом НБУ заносяться у налаштування програми лише один раз (рис. 3).

звітність до НБУ, НФУ

Рис. 3

2. Переходимо до Реєстру звітів та знаходимо необхідний для подання звіт.

Для зручності пошуку звітів у програмі звіти поділені на групи: Страховики, Кредитні спілки, Фінансові компанії, Ломбарди, Страхові та/або перестрахові брокери, Загальна звітність, Фінансовий моніторинг.

3. Заповнюємо звіт, використовуючі підключені довідники.

Для зручності заповнення звітів з великою кількістю показників, у програмі наявна можливість обрання кількох значень у вікні довідника. Для цього встановіть позначки у відповідних рядках, кожне з обраних значень розміщується у окремому рядку таблиці звіту (рис. 4).

Рис. 4

4. Перевіряємо звіт, натиснувши кнопку «Перевірити звіт».

До кожного звіту у програмі M.E.Dос підключені контролі, які затверджені регулятором, що допомагає успішно заповнити та подати звіт (рис.5).

Рис.5

Якщо звіт містить велику кількість даних, які потребують додаткової перевірки у розрізі необхідного параметра, у програмі є можливість експорту форм у формат Excel, в якому можна виконати сортування даних та перевірити вказані суми за обраним параметром. Експорт виконується у вікні відкритого документа по команді Виконати додаткову програму обробки – Експорт в Excel на вкладці Наступні дії (рис.6).

Рис.6

5. Підписуємо та відправляємо звіт одразу на веб-портал.

Після накладення підпису на звіт, відбувається відправка звіту одразу на веб-портал Національного банку України. Результат обробки звіту відображається у програмі M.E.Dос та на веб-порталі Національного банку України.

От і все. Як бачите, нічого складного.

До речі, найважливіші новини, які стосуються бухгалтерів, роз’яснення контролюючих органів, корисні інструкції щодо роботи у M.E.Doc, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.