вгору

Постачання послуг з надання персоналу: що з ПДВ?

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Це визначено п. 185.1 ПКУ.

Згідно з пп. «г» п. 186.3 ПКУ місцем постачання послуг з надання персоналу, у т. ч. якщо персонал працює за місцем здійснення діяльності покупця, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або – у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання.

Отже, операція з постачання платником ПДВ резиденту послуг з надання персоналу, у т. ч. якщо персонал працює за місцем здійснення діяльності покупця, є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню за основною ставкою, незалежно від того резидентом чи нерезидентом надані такі послуги, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх на митній території України.

Якщо платником ПДВ послуги з надання персоналу, у т. ч. якщо персонал працює за місцем здійснення діяльності покупця, надаються нерезиденту, то така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх за межами митної території України.

Про це повідомило ГУ ДПС у м. Києві.

Про оподаткування послуг, що постачаються нерезидентами на митній території України, читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.