вгору

Повідомлення про початок подання фінзвітності, складеної на основі таксономії, до Центру збору фінансової звітності

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (далі – НКЦПФР) інформує, що технічні складові  Центру збору фінансової звітності «Система фінансової звітності» (далі – ЦЗФЗ «Система фінансової звітності») та його функціональні компоненти, які призначені для збору фінансової звітності підприємств, складеної на основі Таксономії UA XBRL МСФЗ 2020, технічно готові до експлуатації.

У зв’язку з цим НКЦПФР повідомляє суб’єктів звітування, які зобов’язані складати фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність на основі таксономії фінансової звітності в єдиному електронному форматі, про початок подання (завантаження) річної фінансової звітності та річної консолідованої фінансової звітності за 2020 рік, проміжної фінансової звітності та проміжної консолідованої фінансової звітності за 2021 рік, складеної на основі таксономії фінансової звітності за міжнародними стандартами фінансової звітності, на Порталі ЦЗФЗ «Система фінансової звітності» в електронному форматі.

Також НКЦПФР звертає увагу, що подання фінансової звітності у форматі іXBRL до ЦЗФЗ «Система фінансової звітності» можливе лише за умови здійснення суб’єктами звітування реєстраційних процедур (портал «Реєстрація суб’єктів звітування» та портал «Реєстрація користувачів на порталі СФЗ»).

Процедура реєстрації на порталі СФЗ вважається завершеною після затвердження регулятором Корпоративного профілю суб’єкта звітування.

Після здійснення такої реєстрації суб’єкти звітування отримують в особистих кабінетах користувачів «чернетки» звітів (запити на завантаження завчасно створеного електронного файлу фінансової звітності за відповідний період) з варіантом складання такої фінансової звітності, яка містить Звіт про фінансовий стан, складений згідно з розподілом активів та зобов’язань на поточні/непоточні разом з іншими звітами та примітками (Taxonomy-210-310).

Станом на 14.06.2021 року такі запити регуляторами будуть направлені усім суб’єктам звітування, зареєстрованим в ЦЗФЗ «Система фінансової звітності».

У разі якщо суб’єктом звітування обрано варіант складання фінансової звітності, яка містить Звіт про фінансовий стан, складений у порядку ліквідності разом з іншими звітами та примітками (Taxonomy220-320), такому суб’єкту для отримання відповідної чернетки (запиту на завантаження) потрібно повідомити про це регулятору на електронну адресу xbrl.registration@nssmc.gov.ua (для суб’єктів звітування, регулювання яких віднесено до Національного банку України (крім банків) – на електронну адресу xbrl.registration@nbu.gov.ua). В такому повідомленні необхідно вказати назву суб’єкту звітування та код ЄДРПОУ.

Суб’єкти звітування, які складають консолідовану річну та консолідовану проміжну фінансову звітність, повинні повідомити регулятора щодо необхідності формування чернетки (запиту на завантаження) для подання консолідованої звітності на електронні адреси, вказані в цьому повідомленні.

Про те, що НБУ офіційно відстрочив подання фінзвітності в форматі iXBRL для банків читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc, а також на нашому Telegram-каналі.