вгору

Припинення держреєстрації чи зміна місцезнаходження: особливості

Війна в Україні, на жаль, змусила деяких суб’єктів господарювання згорнути свою діяльність. Але більшість хочуть продовжити роботу і для цього переїжджають у регіони, де не ведуться бойові дії. Незалежно від того, яке рішення прийме платник податків, йому необхідно законодавчо правильно оформити процедуру закриття чи переходу на облік до нової податкової.


Припинення держреєстрації


Розпочати процедуру припинення держреєстрації платника податків юрособі чи фізособі-підприємцю потрібно із подання відповідної заяви держреєстратору або скористатися порталом Дія.

Подавши заяву, СГ необхідно закрити банківські рахунки, зняти з обліку РРО та скасувати ліцензії, провести усі розрахунки з найманими працівниками (якщо такі були), провести остаточні розрахунки з бюджетом та подати ліквідаційну звітність за останній звітний період.

Після отримання повідомлення від Держреєстратора про припинення держреєстрації ФОПа податкова служба, за необхідності, проведе перевірку такого підприємця і після проведення усіх цих процедур підприємця буде знято з податкового обліку.

Зняття з обліку юрособи проводиться ДПС після проведення заходів податкового контролю, пов’язаних з її припиненням.

 

Зміна місцезнаходження

 

Якщо платник має намір лише змінити місцезнаходження, йому також необхідно звернутися до держреєстратора та подати заяву про внесення змін. Держреєстратор протягом 24 годин вносить відповідні зміни, а потім видає нову виписку з держреєстру. Оновлена інформація передається до ДПС. Зміни про місцезнаходження також можна внести і через портал Дія.

Водночас, якщо суб’єкт господарювання використовує РРО, у разі зміни місця реєстрації він повинен ще й перереєструвати касовий апарат та внести зміни до ліцензій і не забути подати повідомлення про об’єкти оподаткування за формою 20-ОПП.

Деякі нюанси щодо перереєстрації бізнесу

Платники податків з Донецької або Луганської областей після зміни адреси реєстрації переходять на обслуговування до податкового органу за новим місцезнаходженням без залишення їх на обліку за попереднім місцезнаходженням, тобто автоматично обліковуються як платники податків за основним місцем обліку у ДПІ за новою податковою адресою. Сплата податків і зборів після реєстрації, подання звітності ними здійснюється за основним місцем обліку платників.

Платники податків з інших територій та територій, де ведуться бойові дії після зміни адреси реєстрації обліковуються:

  • за попереднім місцезнаходженням – до закінчення бюджетного періоду;
  • за новим місцезнаходженням – з наступного бюджетного періоду.

Податки і збори до закінчення поточного бюджетного періоду такі платники сплачують за місцем попередньої реєстрації, а ЄСВ – за новим.

Неосновне місце обліку

Якщо платник податків створює чи відкриває об’єкт оподаткування на території адміністративно-територіальної одиниці, де він не перебуває на обліку, то такий платник зобов’язаний стати на облік за неосновним місцем обліку у ДПС за місцезнаходженням нового об’єкта. Для цього необхідно подати заяву за формою 17-ОПП (ідентифікатор форми J/F1312203) або повідомлення про об’єкти оподаткування – 20-ОПП (ідентифікатор форми J/F1312004).

У контролюючому органі за неосновним місцем обліку платник податків сплачує всі податки та збори, подає податкові декларації та виконує інші обов’язки платника податків.

Про це повідомила Кременчуцька ДПІ ГУ ДПС у Полтавській області.

Детальніше про порядок взяття на облік платника за неосновним місцем обліку читайте у Блозі бухгалтера, в Інформері програми M.E.Doc та на нашому Telegram-каналі.