вгору

Рядок 033 Об’єднаного розрахунку: як зазначати інформацію по декількох неуповноважених підрозділах?

Податківці надали відповідь, яким чином заповнюється рядок 033 Розрахунку, якщо у ньому подається інформація по декількох підрозділах, не уповноважених нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) ПДФО до бюджету.

Особи, які відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) мають статус податкових агентів, та платники ЄСВ зобов’язані, зокрема, подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) (з розбивкою по місяцях звітного кварталу) до ДПС за основним місцем обліку.

Форма Розрахунку затверджена наказом Мінфіну від 15.12.2020 року № 773.

Якщо відокремлений підрозділ юрособи не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) ПДФО до бюджету, Розрахунок за такий підрозділ подає юрособа до ДПС за основним місцем обліку (пп. «б» п. 176.2 ПКУ).

За наявності у юрособи не уповноваженого сплачувати податок відокремленого підрозділу, на якому працюють наймані працівники та за який вона стає на облік як платник податку за неосновним місцем обліку, така юрособа заповнює окремий Розрахунок із зазначенням в рядку «033» повного найменування відокремленого підрозділу, за який подається такий Розрахунок, та додаток 4 «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі – додаток 4ДФ) до Розрахунку по цьому підрозділу.

У випадку, якщо підприємство має декілька не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів (кіоски, магазини), місцезнаходженням яких є різні територіальні громади (райони, місця) та перебуває за них на обліку в різних контролюючих органах (ДПІ), платник податку подає Розрахунки з додатками 4ДФ по кожному такому підрозділу, в якому обов’язково зазначає у рядку 033 повну назву відокремленого підрозділу.

Разом з тим, якщо підприємство має декілька не уповноважених сплачувати податок відокремлених підрозділів (кіоски, магазини) на території однієї територіальної громади (району, міста) та перебуває за них на обліку в одному контролюючому органі, то за такі підрозділи платник податку подає один Розрахунок, в якому зазначає рядок «033» з обов’язковою повною назвою одного з таких відокремлених підрозділів, та додаток 4ДФ до Розрахунку, в якому відображає інформацію по всіх найманих особах цих підрозділів.

Про це інформують податківці.

Додатково на цю тему читайте матеріал Об’єднана звітність з ПДФО та ЄСВ за відокремлений підрозділ: що слід знати у Блозі бухгалтера, в розділі Інформер M.E.Doc, а також на Telegram-каналі.